Spotkanie DKK w Trzeciewnicy. Tematem dyskusji była powieść "Czerwona ziemia"

fot. PiMBP w Nakle
Tematem dyskusji podczas spotkania #Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy była tym razem powieść Marcina Mellera „Czerwona ziemia”.
Akcja powieści przebiega dwutorowo. Jednym z głównych bohaterów jest Wiktor Tilszer, uznanym reportażysta, który w młodości wiele podróżował po świecie i sporo ryzykował. W 1996 roku udał się do Afryki, którą przemierzył wzdłuż i wszerz. Po dwudziestu czterech latach, drugi z bohaterów, jego syn Marcin, zainspirowany przygodami ojca jedzie do Ugandy. Pomiędzy kolejnymi kartkami powieści, wyczuwamy szorstką relację ojca z synem. Niewątpliwym atutem jest umiejscowienie akcji w malowniczej, tętniącej życiem czerwonej afrykańskiej ziemi. W książce wątki obyczajowo przygodowe bardzo zgrabnie połączono z sensacyjnymi co sprawia, że nie ma nawet chwili nudy. Znajdziemy w niej szybkie tempo i wiele niebezpiecznych sytuacji. Do tego przemyślane postacie i zaskakujący finał stanowią niekwestionowane zalety.
Jeśli więc chcecie zobaczyć kawałek Afryki i przeżyć mrożącą krew w żyłach przygodę, to zapraszamy do czytania.
Kolejną lekturę omawiać będziemy 19 czerwca. Serdecznie zapraszamy na spotkania.
Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.
Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)