Dziś mamy 20 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

01 sierpnia 2021

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

Ślub może być okazją do działań charytatywnych. Podczas planowania uroczystości można zwrócić się do gości z prośbą o to, żeby nie kupowali kwiatów tradycyjnie wręczanych przy składaniu życzeń, a w zamian za to wzięli udział w zbiórce na wybrany szczytny cel.

Najlepiej poinformować o tym już w zaproszeniu ślubnym - wówczas rodzina i przyjaciele nie będą zaskoczeni widokiem osoby z puszką kwestarską i będą mogli odpowiednio się przygotować. Zbiórka ślubna to nie tylko pomoc dla potrzebujących, ale także kolejny piękny element tego wyjątkowego dnia. Ślubne zbiórki charytatywne to naszym zdaniem świetny pomysł, który warto promować. Dlatego od kilku lat prowadzimy akcję skierowaną do nowożeńców pod hasłem „Zaproś na ślub Świętego Mikołaja”, w ramach której pomagamy zdolnym dzieciom i młodzieży z niezamożnych rodzin z całej Polski. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Goście zaproszeni na ślub bardzo pozytywnie odbierają organizacje takich zbiórek, ponieważ dzięki nim nie muszą szukać odpowiednich upominków dostosowanych do gustu młodej pary ani przynosić do kościoła nieporęcznych bukietów kwiatów, które za kilka dni i tak zwiędną. Akcja „Zaproś na ślub Świętego Mikołaja” to doskonały przykład na to, że ślub może mieć także wymiar charytatywny. Dzięki tej akcji nowożeńcy mogą podzielić się swoim szczęściem z potrzebującymi.

- W tym specjalnym dniu, chcieliśmy się podzielić naszym szczęściem również z potrzebującymi, dla których ta pomoc zaowocuje w przyszłości - powiedzieli Agata i Jacek, którzy podczas swojego ślubu zorganizowali zbiórkę na rzecz podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja.

- W dniu, w którym symbolicznie rozpoczęliśmy wspólne życie, chcieliśmy dać od siebie światu odrobinę dobra. Wiemy, że byliśmy uprzywilejowani, otrzymując od losu możliwość wielostronnego wykształcenia. Ponieważ oboje doceniamy wartość edukacji, chcieliśmy podarować podobną szansę na rozwój jednemu z podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja, która wspiera utalentowane, pełne pasji dzieci z mniej zamożnych rodzin – dodaje kolejna para nowożeńców - Małgorzata i Michał.

- Jeśli planujesz ślub, zgłoś się do nas, pomożemy ci przeprowadzić kwestę charytatywną. Z doświadczenia wiemy, że najczęściej dzięki jednej ślubnej zbiórce udaje nam się ufundować całoroczne stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny. Ślub to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu, a dodatkowy element w postaci zbiórki, uczyni go jeszcze piękniejszym – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Materiał: InfoWire.pl

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Budowa magazynów
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)