Dziś mamy 15 września 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

03 sierpnia 2024

Skontrolowano przesyłki pocztowe i kurierskie. Nielegalne substancje

fot. Ministerstwo Finansów

fot. Ministerstwo Finansów

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała w lipcu# ponad 63 tysiące przesyłek pocztowych i kurierskich. W ramach akcji funkcjonariusze ujawnili 116 nielegalnych przesyłek, w tym ponad 23 tysiące sztuk nielegalnych produktów leczniczych i steroidowych, 110 kg suszu tytoniowego oraz ponad 7 kg narkotyków.

W pierwszej połowie lipca KAS przeprowadziła ogólnopolską akcję wzmożonej kontroli przesyłek pocztowych oraz kurierskich. Funkcjonariusze KAS przeprowadzili kontrole w 118 punktach w całej Polsce. Działaniami zostały objęte m.in. Węzły Ekspedycyjno-Rozdzielcze Poczty Polskiej, Oddziały Celne Pocztowe, porty lotnicze, miejsca przeładunku i dystrybucji firm kurierskich oraz punkty wyznaczone do obsługi przesyłek pocztowych w ruchu międzynarodowym.

W całej Polsce funkcjonariusze skontrolowali ponad 63 tys. przesyłek pocztowych i kurierskich, w tym ponad 17 tys. przesyłek nadanych w Chinach, Kanadzie, USA i Meksyku. Pozostałe skontrolowane przesyłki to wysyłki wewnątrzkrajowe i zagraniczne, których krajem docelowym była Polska.

Funkcjonariusze KAS wykryli 116 przesyłek z nielegalnymi substancjami. Najwięcej, bo aż 47 z nich, dotyczyło produktów leczniczych i steroidowych. W sumie zatrzymano ponad 23 tysiące sztuk anabolików, opioidów i leków na potencję.

Zatrzymano również 110 kg suszu tytoniowego w 42 paczkach. Pozostałe 27 ujawnień dotyczyło środków odurzających i psychotropowych, w tym:

  • 3,13 kg marihuany,
  • 3,06 kg MDMA,
  • 1,20 kg kokainy,
  • 12,4 g fentanylu,
  • 39 sztuk środków psychoaktywnych (LSD, Xanax).

W działaniach operacyjnych brali udział funkcjonariusze ze wszystkich urzędów celno-skarbowych w Polsce. Dysponowali oni specjalistycznym sprzętem, m.in.: spektrometrami, detektorami do wykrywania śladowych środków narkotycznych i skanerami rentgenowskimi. Funkcjonariuszy wspierały również psy służbowe wyszkolone do wyszukiwana substancji psychotropowych i środków odurzających.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
Budowa hal
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
0

Urozmaicona śniadaniówka. Co powinno się w niej znaleźć?

W porannym pośpiechu trudno skomponować pożywne# drugie śniadanie dla dziecka? A jednak warto poświęcić temu chwilę zastanowienia.

(czytaj więcej)
0

Jedna ogólnopolska infolinia KAS. Zmiany od października

Pracownicy urzędów skarbowych i Krajowej Informacji Skarbowej# (KIS) będą udzielać informacji pod numerami: (+48) 22 330 03 30 – dla połączeń z telefonów komórkowych i 801 055 055 – dla połączeń z telefonów stacjonarnych. Tak jak dotychczas dzwoniący uzyskają pod tymi numerami ogólną informację podatkową i celną. Nowością jest możliwość uzyskania informacji dotyczących indywidualnych spraw podatnika objętych tajemnicą skarbową po potwierdzeniu tożsamości kodem telePIN.

(czytaj więcej)
0

Grzybiarzu, apelujemy o rozwagę! O jakich zasadach należy pamiętać?

Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie wolnego# czasu i aktywny wypoczynek na łonie natury. Jednak należy pamiętać o ważnych aspektach bezpieczeństwa. Często grzybiarze wybierają się do lasu w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policjanci apelują o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Nie bądź bierny

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji#, gdy szybka reakcja otoczenia może uratować życie! Przypominamy o tym, świętując Światowy Dzień Pierwszej Pomocy.

(czytaj więcej)