Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

13 września 2022

"Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!" Ważna kampania przed sezonem grzewczym

W tym roku, wzorem lat ubiegłych Międzywojewódzki # Cech Kominiarzy organizuje kampanię społeczną pn." Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!".

Jej celem jest eliminacja niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniami i pożarami, któych główną przyczyną są źle eksploatowane lub zaniedbane przewody kominowe i urządzenia grzewcze. Warto pamiętać, że Ustawa Prawo budowlane nakłada na właścicieli i zarządców budynków obowiązek przynajmniej raz w roku zlecenia przeprowadzenia kontroli stanu technicznego przewodów kominowych.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości właściciel musi je w określonym czasie usunąć, dokonać napraw. W przypadku kiedy przeglądy kominiarskie nie są prowadzone, a dojdzie do pożaru, ubezpieczyciel odmówi wypłacenia odszkodowania.

materiał: MCK/red.

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (13)

  M., w dniu 13-09-2022 11:23:15 napisał:

  Sadza płonie czad zabija a rząd na czele z wodzem K każe palić wszystko m.Oby tylko na zimę nie było smoka jak w 50 latach w Anglii

  odpowiedz

  • 6 (10)

  mariusz, w dniu 13-09-2022 11:27:19 napisał:

  państwo pis w pigułce ...palić wszystkim bo porządnego opału nie ma a jak jest to ceny są z kosmosu ...za co się nie wezmą to zepsują

  odpowiedz

  • 5 (7)

  ***** ***, w dniu 13-09-2022 13:27:43 napisał:

  dzięki pis państwo Polskie wygląda jak buty prezesa

  odpowiedz

  • 4 (6)

  se mła, w dniu 13-09-2022 13:35:19 napisał:

  zrujnowana przez pis Polska kupuje węgiel i gaz od zrujnowanej prze rosjan Ukrainy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)