Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

17 września 2021

Ruszył konkurs ZUS. Weź w nim udział i wygraj nagrodę!

fot. ZUS

fot. ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce zachęcić seniorów# do korzystania z konta w banku. W tym celu zaprasza młodzież do wzięcia udziału w konkursie „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”.

Internet i bankowość elektroniczna nie muszą być skomplikowane. Wie o tym najlepiej młode pokolenie. To właśnie dla nich ruszył konkurs „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku”. Chcemy poprzez młodzież pokazać seniorom, że korzystanie z konta w banku, internetu i bankowości elektronicznej jest proste, bezpieczne i wygodne – mówi Joanna Karsznia, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji bydgoskiego oddziału ZUS.

Rachunek w banku to bezpieczeństwo i wygoda, stały i szybki dostęp do swoich pieniędzy, którymi można wygodnie dysponować, opłacać rachunki, robić zakupy przez internet, nie narażając się przy tym na kradzież, oszustwa np. „na wnuczka” lub „na policjanta” czy inne niebezpieczeństwa – dodaje Sylwia Bratkowska-Gburek, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji toruńskiego oddziału ZUS.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół wyższych. Ich zadaniem jest wykonanie pracy, która będzie zachęcała w pomysłowy sposób do założenia i korzystania z konta w banku przez osoby starsze. Prace można przygotować indywidualnie lub zbiorowo, w zależności od wieku w czterech kategoriach: plakat, komiks, film, infografika lub materiał multimedialny. Na zwycięzców czekają nagrody. Łączna pula nagród wynosi 35 tys. zł- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 29 października 2021 r. Natomiast termin nadesłania prac do ZUS mija 10 grudnia 2021 r.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.zus.pl/konkursbzb. Wszystkich informacji udzielą również koordynatorzy ds. komunikacji społecznej i edukacji. W oddziale ZUS w Bydgoszczy jest nim Joanna Karsznia. Kontakt telefoniczny pod nr tel. 502 007 721, mail: joanna.karsznia@zus.pl. Z kolei w oddziale ZUS w Toruniu koordynatorem jest Sylwia Bratkowska-Gburek. Kontakt telefoniczny pod nr tel. 502 009 961, e-mail sylwia.bratkowska-gburek@zus.pl.

Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Qq, w dniu 18-09-2021 09:13:54 napisał:

    Jak niby konto w banku ma ochronić starszego człowieka przed oszustwem na wnuczka? Jeśli "wnuczek" będzie w potrzebie to babcia/dziadek pójdzie wypłacić pieniądze z banku. Rozumiem, że bank może poinformować policję ale starsza osoba nie będzie chciała z nimi współpracować dla dobra swojego wnuczka. Ponadto, oszust często przewiduje taka możliwość i jego historyjka jest odpowiednio sformułowana. Nie dajcie się oszukać

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Łopatka wieprzowa kg
9,99PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Budowa hal
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)