Dziś mamy 20 maja 2022, piątek, imieniny obchodzą:

02 stycznia 2022

Rozpoczynamy nowy rok. Wybraliście już jakieś postanowienia?

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Koniec starego roku i początek nowego to doskonała okazja, aby# zastanowić się nad tym, co udało się nam osiągnąć. Warto też pomyśleć o tym, co chcielibyśmy zmienić przez najbliższe 12 miesięcy.

Rzucenie palenia, regularna aktywność fizyczna, a może rozpoczęcie nauki nowego języka obcego. To często pojawiające się plany Polaków na nowy rok. Zanim wybierzemy nasz cel, warto spojrzeć na naszą sytuację w sposób obiektywny. Określmy co jest dla nas istotne, co chcemy zmienić. Nie powinniśmy planować wielu postanowień. Skupmy się na maksymalnie trzech zadaniach. Gdy nałożymy na siebie zbyt dużo obowiązków to część z nas szybko zrezygnuje. Istotne jest również dobre rozplanowanie. Podziel swoje cele na mniejsze etapy i starannie je realizuj. Pomocny przy tym będzie dziennik lub po prostu zwykły kalendarz, który pozwoli na dokładne kontrolowanie naszych codziennych działań.

Macie jakieś postawienia na 2022 rok? Udało się zrealizować cele z poprzedniego roku? Czekamy na Wasze komentarze. Zapraszamy też do udziału w naszej sondzie.

Ankieta

Udało się Wam zrealizować postanowienia z poprzedniego roku?

 • Tak
 • Nie
 • Nie miałem/miałam żadnych postanowieńOceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (5)

  K, w dniu 02-01-2022 17:16:50 napisał:

  Nie usuwać komentarzy!!! Co to TVP?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  daga, w dniu 02-01-2022 18:01:05 napisał:

  silki i kluby fitnes w styczniu pelne a w macru juz ich nie widac i tak co rok slomiany zapal

  odpowiedz

  • 12 (12)

  Dzidek, w dniu 02-01-2022 19:33:42 napisał:

  obyśmy pogonili w 2022 zarazę kłamstwa, drożyzny, manipulacji, inwigilacji, dziadostwa, przekupstwa, chamstwa

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Konstrukcje stalowe
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)