Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 października 2023

Rozmowy o książce "Cała Prawda". Wrześniowe spotkanie DKK

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W słoneczne wrześniowe popołudnie panie z# Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku spotkały się by porozmawiać o książce polskiej pisarki Kasi Bulicz – Kasprzak pt. „Cała Prawda”.

Dorobek literacki pisarki jest dobrze znany naszym czytelniczkom, które często sięgają po jej książki. Tym razem również z przyjemnością zatopiły się w lekturze komedii romantycznej, która była tematem naszego spotkania.

„Cała prawda” to książka, która początkowo może  nie wciąga w swój świat, jednak z każdą kolejną stroną sprawia, że czytelnik świetnie się bawi czytając o perypetiach sercowych i zawiłościach rodzinnych czterech kobiet, które łączą więzy krwi. Na prawie sześciuset stronach autorka pisze nie tylko o miłości, ale także o kłamstwach, intrygach i manipulacji. „Cała prawda”, to także książka o zazdrości i siostrzanej rywalizacji. Źródłem tej rywalizacji jest  zapis w testamencie, którego tuż przed śmiercią dokonuje ich ojciec. Trudne relacje pokonuje jednak miłość, która zwycięża wszystko.

Każdy kto chce miło spędzić czas z książką zachęcamy do przeczytania tej romantycznej komedii.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)