Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

13 stycznia 2022

Rada Partnerstw Wodnych Województwa. Wśród członków osoby z powiatu

fot. KPUW w Bydgoszczy

fot. KPUW w Bydgoszczy

Stacjonarnie i online – tak można było uczestniczyć w# pierwszym posiedzeniu Rady Partnerstw Wodnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbyło się wczoraj w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim pod przewodnictwem wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Współorganizatorem spotkania był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Stacjonarnie, oprócz wojewody w posiedzeniu uczestniczył m.in. Prezes Wód Polskich Przemysław Daca, Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Ryszard Kamiński wraz z zastępcą Ryszardem Zarudzkim, a online obecna była Sekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnik Rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych Anna Gembicka.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zwrócił uwagę na to, że inicjatorzy utworzenia rady nie mieli łatwego zadania.

Ta inicjatywa, która była realizowana w bardzo trudnym pandemicznym okresie, została zwieńczona bardzo dużym sukcesem. W 12 z 19 powiatów zawiązały się związki, co jest bardzo dobrym wynikiem. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zintegrowanie wszystkich stron. Wydaje się to oczywiste, ale jednak takie nie jest.

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca zwrócił uwagę na to, że województwo kujawsko-pomorskie jest jednym z najbardziej doświadczanych województw, ponieważ tutejsi mieszkańcy mają do czynienia m.in. z ekstremalnymi suszami.

– Nie wiemy dokładnie kiedy, ale musimy być pewni, że susza do nas wróci. Trzeba więc zintensyfikować działania. Niedawno Rada Ministrów i Sejm podjęli decyzję mówiącą o tym, że zarządzanie melioracjami przeszło do Ministra Gospodarki Wodnej, więc również do Wód Polskich. Aktualnie trwają końcowe dyskusje na temat sposobu zarządzania tymi melioracjami, jak również zmian dotyczących spółek wodnych – dodał.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka powiedziała, że Rada Partnerstw Wodnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego to bardzo potrzebna inicjatywa.

– Nie dziwię się, że wyszła ona właśnie z województwa kujawsko-pomorskiego, ponieważ dobrze wiemy, iż na kujawach mamy problem ze stepowieniem oraz niską liczbą opadów. Trzeba zwiększać świadomość tego problemu. W Polsce mamy bardzo niskie wskaźniki retencji. Do wypracowania odpowiednich sposobów zarządzania wodą potrzebna jest współpraca. Gratuluję tej inicjatywy i mogą Państwo liczyć na wszelkie potrzebne wsparcie – dodała.

Podczas posiedzenia wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przedstawił listę indywidualnych powołań członków Rady Partnerstw Wodnych w województwie kujawsko-pomorskim. Znaleźli się na niej:

– Pani Emilia Kwiatkowska
– Pan Ryszard Stępkowski
– Pan Artur Ruciński
– Pan Roman Gołębiewski
– Pan Jakub Skonieczny
– Pan Piotr Kozłowski
– Pan Andrzej Basiński
– Pan Przemysław Leppert
– Pan Tadeusz Krakówka
– Pan Mariusz Stężewski
– Pan Tadeusz Kacprzak
– Pani Ewa Kanecka-Geszke
– Pan Roman Rolbiecki
– Pan Andrzej Winiarski
– Pan Janusz Szabłowski
– Pan Szymon Kosmalski
– Pan Dariusz Wrzos
– Pan Marek Klimkiewicz
– Pan Piotr Kalamon
– Pan Ryszard Kierzek
– Pan Ryszard Zarudzki
– Pan Roman Rogalski
– Pan Grzegorz Smytry
– Pan Paweł Skonieczek

Przewodniczącym Rady Partnerstw Wodnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego został Ryszard Zarudzki, a jego zastępcą został Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy Grzegorz Smytry.

– Bardzo serdecznie dziękuję za to powołanie i przyznaję – wojewodzie się nie odmawia – mówił dyrektor Ryszard Zarudzki. - Nie czuję się przyspawany do tego stanowiska. Będziemy dynamicznie reagować na sytuację i może po jakimś czasie przejmie je ktoś inny. Współpraca z panem wojewodą daje nam jako radzie nowe możliwości. Przed dzisiejszym spotkaniem stawiamy sobie dwa cele: powołanie rady i sieciowanie – powiedział.

Organizatorem spotkania był Wojewoda Kujawsko-Pomorski we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (2)

    Goj nakielski, w dniu 13-01-2022 12:06:38 napisał:

    Jak lewacy rządzą to zawsze mamy dwie klęski: urodzaju i nieurodzaju. Cztery kataklizmy: wiosna – lato - jesień - zima.

    odpowiedz

    • -1 (1)

    Zainteresowany, w dniu 13-01-2022 14:35:13 napisał:

    A Pan Kamiński jako minister rolnictwa na tym spotkaniu?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Budowa magazynów
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)