Dziś mamy 2 grudnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

03 września 2022

Przyjemny i radosny dzień. Społeczność uczniowska integrowała się na przystani

fot. powierzone

fot. powierzone

2 września 2022 dla uczniów # Żeglugi stał się dniem integracji i dobrej, zdrowej rywalizacji. Dziewczęta spędziły dzień rozwijając się sportowo, społecznie i zdobywając oprócz umiejętności także wiedzę na temat możliwości rozwoju, jakie daje przynależność do społeczności naszej szkoły.

Spotkały się z pedagogiem szkolnym, trenowały jogę i aerobic.  Poznały członkinie i opiekunkę samorządu szkolnego. Zostały zapoznane programami społecznymi i innymi prowadzonymi przez samorząd, np. Różowa skrzyneczka, oraz nowym tegorocznym programem  realizowanym przy wsparciu Kulczyk Foundation i sieci Rossmann. Otrzymały też informacje na temat szkolnej orkiestry.

Chłopcy z klas starszych rozwijali a pierwszoklasiści prezentowali wychowawcom swoje talenty sportowe, uczyli się rywalizacji, gry fair play, dobrego kibicowania. Pierwsze klasy poznawały także podczas pierwszego rejsu Łokietkiem okolice Nakła a klasy pierwsze  żeglugowe zapoznawały się także ze statkiem i innymi jednostkami pływającymi po Noteci. Chłopcy po wyczerpujących zmaganiach sportowych posilili się kiełbaskami z grilla a zwycięzcy zmagań sportowych otrzymali karty upominkowe dla  całej klasy przygotowane przez samorząd uczniowski.

Ten dzień był radosny i przyjemny, a już od poniedziałku czeka nas ciężka praca nad zdobywaniem samych pozytywnych ocen.

materiał: Bogdan Ślagowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)