Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

17 maja 2022

Przyjdź na piknik i wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

fot. pow.

fot. pow.

W najbliższą sobotę, tj. 21 maja rozpocznie się# nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji, w 32 miejscowościach w całej Polsce, odbędą się pikniki wojskowe pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”. W Kujawsko-Pomorskiem pikniki zaplanowano w Kruszwicy i Golubiu-Dobrzyniu, gdzie od godz. 11.00 będą działały punkty rekrutacyjne, ale także będzie można m.in. obejrzeć nowoczesny sprzęt wojskowy.

Współorganizatorem pikników w regionie jest Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

– Zachęcam mieszkańców do udziału w piknikach. Atrakcji dla dzieci i dorosłych z pewnością nie zabraknie. To będzie doskonała okazja do tego, aby m.in. obejrzeć nowoczesny sprzęt wojskowy. Czas umilą występy artystyczne. Na miejscu można będzie także porozmawiać z fachowcami i wypełnić wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej – podkreślił Wojewoda.

Chcąc wypełnić wniosek, należy pamiętać o zabraniu na piknik dowodu osobistego. Serdecznie zapraszamy 21 maja, w godz. 11.00-18.00 do Kruszwicy (Rynek) i Golubia-Dobrzynia (zamek).

Warto zostać żołnierzem

Warto dodać, iż żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał 4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej dostępne są na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/

Mobilne punkty rekrutacyjne

Ponadto na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w dniu 21 maja w godzinach od 11.00 do 18.00 oprócz pikników wojskowych funkcjonowały będą następujące mobilne punkty rekrutacyjne zlokalizowane w miejscowościach:

 • Nakło nad Notecią, Przystań „Powiat Nakielski”– punkt rekrutacyjny zorganizowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy;
 • Brodnica, Muzeum Zamek, ul. Zamkowa 1 – punkt rekrutacyjny zorganizowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Brodnicy;
 • Świecie-Rynek – punkt rekrutacyjny zorganizowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Grudziądzu;
 • Aleksandrów Kujawski, Plac Lotników Polskich (przy budynku Poczty Polskiej) – punkt rekrutacyjny zorganizowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Toruniu;
 • Włocławek, Park na Słodowie, ul. Wysoka 12, Przystań nad Wisłą, ul. Piwna 1a –punkt rekrutacyjny zorganizowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacji we Włocławku;

Również tam będzie można poznać szczegóły dotyczące wstąpienia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, złożyć wniosek oraz porozmawiać z żołnierzami o ich codziennej służbie wojskowej.

Materiał: Tomasz Wiśniewski - Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  Babcia z nakła, w dniu 17-05-2022 22:43:40 napisał:

  No proszę można zarabiać 4560zł w służbie zasadniczej, a jeszcze parę lat temu, tak psioczyli na mundurowych...., sami wstąpcie macie okazje, i jakieś przywileje

  odpowiedz

  • -2 (8)

  Włościanka, w dniu 17-05-2022 23:13:09 napisał:

  To teraz zełenski będzie walczył do ostatniego Polaka?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -2 (2)

  oli, w dniu 18-05-2022 08:10:49 napisał:

  4560zł netto za takie cos ja u prywaciarza mam 5700zl plus premia nic dziwnego ze glupich szukaja i nie moga znalesc

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Nakielski, w dniu 18-05-2022 08:30:52 napisał:

  W Nakle u prywaciarza? Czy minimalna na papierze a reszta pod stoł...........

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)