Przyjdź na piknik i wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

fot. pow.
W najbliższą sobotę, tj. 21 maja rozpocznie się# nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji, w 32 miejscowościach w całej Polsce, odbędą się pikniki wojskowe pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”. W Kujawsko-Pomorskiem pikniki zaplanowano w Kruszwicy i Golubiu-Dobrzyniu, gdzie od godz. 11.00 będą działały punkty rekrutacyjne, ale także będzie można m.in. obejrzeć nowoczesny sprzęt wojskowy.
Współorganizatorem pikników w regionie jest Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.
– Zachęcam mieszkańców do udziału w piknikach. Atrakcji dla dzieci i dorosłych z pewnością nie zabraknie. To będzie doskonała okazja do tego, aby m.in. obejrzeć nowoczesny sprzęt wojskowy. Czas umilą występy artystyczne. Na miejscu można będzie także porozmawiać z fachowcami i wypełnić wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej – podkreślił Wojewoda.
Chcąc wypełnić wniosek, należy pamiętać o zabraniu na piknik dowodu osobistego. Serdecznie zapraszamy 21 maja, w godz. 11.00-18.00 do Kruszwicy (Rynek) i Golubia-Dobrzynia (zamek).
Warto zostać żołnierzem
Warto dodać, iż żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał 4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej dostępne są na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/
Mobilne punkty rekrutacyjne
Ponadto na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w dniu 21 maja w godzinach od 11.00 do 18.00 oprócz pikników wojskowych funkcjonowały będą następujące mobilne punkty rekrutacyjne zlokalizowane w miejscowościach:
- Nakło nad Notecią, Przystań „Powiat Nakielski”– punkt rekrutacyjny zorganizowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy;
- Brodnica, Muzeum Zamek, ul. Zamkowa 1 – punkt rekrutacyjny zorganizowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Brodnicy;
- Świecie-Rynek – punkt rekrutacyjny zorganizowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Grudziądzu;
- Aleksandrów Kujawski, Plac Lotników Polskich (przy budynku Poczty Polskiej) – punkt rekrutacyjny zorganizowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Toruniu;
- Włocławek, Park na Słodowie, ul. Wysoka 12, Przystań nad Wisłą, ul. Piwna 1a –punkt rekrutacyjny zorganizowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacji we Włocławku;
Również tam będzie można poznać szczegóły dotyczące wstąpienia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, złożyć wniosek oraz porozmawiać z żołnierzami o ich codziennej służbie wojskowej.
Materiał: Tomasz Wiśniewski - Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
Czytaj również
- Szczeniak biegał bez nadzoru. Straż miejska poszukuje właściciela
- Poniedziałkowe spotkanie z premierem Piotrem Glińskim. Odwołane
- Zapytaj o świadczenia rodzinne. ZUS uruchamia kolejne dyżury telefoniczne
- Weekend, Daria, Kalwi Remi oraz Bayera. Już jutro wystąpią w Kcyni!
- Utrudnienia na drodze krajowej nr 10. W ten weekend targi w Minikowie
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.
(czytaj więcej)Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?
(czytaj więcej)Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).
(czytaj więcej)Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.
(czytaj więcej)
Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad
Babcia z nakła, w dniu 17-05-2022 22:43:40 napisał:
odpowiedz
Włościanka, w dniu 17-05-2022 23:13:09 napisał:
odpowiedz
oli, w dniu 18-05-2022 08:10:49 napisał:
odpowiedz
Nakielski, w dniu 18-05-2022 08:30:52 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!