Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

30 września 2022

Przedszkolaki zwiedzały nakielską komendę. Poznały pracę funkcjonariuszy

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Na czym polega służba policjantów i jak wygląda# miejsce ich pracy, dowiedziały się wczoraj, podczas wycieczki po nakielskiej komendzie, dzieci z Przedszkola nr 2. Nie obyło się też bez krótkiej lekcji na temat bezpiecznego korzystania z dróg.

Wczoraj (29.09.22) nakielskich mundurowych odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2. Gości przywitała asp. Zofia Wrzeszcz, która pokazała maluchom miejsce pracy funkcjonariuszy i opowiedziała o specyfice ich służby.
Zwiedzanie komendy dzieci rozpoczęły od stanowiska kierowania, gdzie miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca dyżurnego jednostki. W tym miejscu przypominano też numery alarmowe do służb ratunkowych z jednoczesną informacją, w jakich sytuacjach powinno się na nie dzwonić. Maluchy dowiedziały się też kto i za co może trafić do policyjnego aresztu i zobaczyły, jak wyglądają pomieszczenia, w których przebywają osoby zatrzymane.
Przedszkolaki obejrzały też radiowóz, jaki podczas służb wykorzystują policjanci nakielskiego ogniwa konwojowego, a o specyfice pracy mundurowych konwojujących osoby zatrzymane opowiadał kierownik ogniwa asp. szt. Andrzej Schlak.

Podsumowaniem wizyty było spotkanie w świetlicy jednostki, gdzie asp. Zofia Wrzeszcz przekazała dzieciom odblaski ufundowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła i przeprowadziła lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedszkolaki podziękowały policjantce piękną, własnoręcznie wykonaną, laurką.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)