Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 maja 2022

Przedszkolaki spotkały się z „brzydkim kaczątkiem”. Powstały też prace

fot. pow.

fot. pow.

W ramach innowacji pedagogicznych do# Biblioteki Dziecięcej przybyły Mądre Sowy z Przedszkola Słoneczko. Tym razem spotkały się z „Brzydkim kaczątkiem”.

Dzieci powitała bibliotekarka, specjalnie przebrana na tą okazję. Przeprowadziła pogadankę na temat wyglądu człowieka, jak jest odbierany oraz jakie wzbudza emocje. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, brały udział w dyskusji. Następnie Mądre Sowy, podzielone na grupy, bawiły się w detektywów. Po wysłuchaniu wskazówek szukały ukrytych puzzli, przedstawiających kolejne sceny z baśni. Poradziły sobie jak zawsze doskonale. Na koniec spotkania dzieci wykonały plakaty z różnymi wątkami z „Brzydkiego Kaczątka”, używając płatków kosmetycznych, piórek, plasteliny oraz kolorowego papieru. Powstały piękne, pomysłowe prace. Nie zabrakło też słodkich upominków.

Materiał: Anna Splitt - PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)