Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2021

Przedświąteczna Zbiórka Żywności. Ludzi pomagających było mnóstw

fot. pow.

fot. pow.

W piątek i sobotę 3 i 4 grudnia w całej Polsce odbyła się już XIX Ogólnopolska# Zbiórka Żywności Caritas TAK POMAGAM. Jak co roku w zbiórce udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nakle. Wolontariusze przez całą sobotę zbierali żywność trwałą w markecie Biedronka na ulicy Potulickiej. Ludzi pomagających było mnóstwo. Dzieci wraz z opiekunem przygotowały jak co roku sianko na stół wigilijny, którym obdarowywały darczyńców.

Całodzienna zbiórka przyniosła 176 kg żywności. W koszu znalazły się przeróżne produkty tj. mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, olej, herbata, mleko, konserwy, słodycze i wiele innych. Dzieci podczas zbiórki prowadziły także akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i rozprowadzały świece na stół wigilijny. Po skończonej zbiórce, jeszcze tego samego dnia żywność została policzona i przygotowano z niej paczki świąteczne. Szkolne Koło Caritas z SP2 przygotowało ich 25. Każda paczka to ponad 7 kg żywności, która wieczorem trafiła do osób starszych, chorych, samotnych oraz potrzebujących z naszego miasta.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że dla wielu potrzebujących osób, te święta będą trochę lepsze. Dziękuję wolontariuszom za ich bezinteresowną pomoc, mile spędzony czas podczas zbiórki. Wielkie podziękowania kieruję do nauczycieli ze szkoły: pani Beaty Witusińskiej, pani Żanety Lustig-Gołębiewskiej i pani Eweliny Szarwark za opiekę nad dziećmi podczas zbiórki i pomoc w jej przeprowadzeniu.
Niech te Święta Bożego Narodzenia napełnią nas spokojem, miłością i radością, a Boża Dziecina niech nam błogosławi.

Materiał: Katarzyna Dobosz/ Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Przezorny zawsze ubezpieczony. Czyli jak zadbać o swoje pieniądze na zagranicznym urlopie?

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od zmartwień – przynajmniej w teorii#, niestety w praktyce bywa różnie. Statystyki pokazują, że w popularnych wakacyjnych destynacjach jak Hiszpania czy Portugalia kradzież zdarza się aż 7 razy częściej niż w Polsce[1]. Co więcej, sezon letni sprzyja tego typu przestępstwom. Pochłonięci wypoczynkiem zdarza się, że zapominamy o „pilnowaniu portfela”, a przecież złodzieje „nie robią sobie wolnego”. Dlatego dobrze jeszcze przed wyjazdem pomyśleć o tym, jak ochronić się przed tego typu przestępstwami. O czym warto pamiętać? Radzą eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

(czytaj więcej)