Dziś mamy 29 stycznia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2021

Przedstawiciele PSL z powiatu nakielskiego na kongresie w Warszawie

fot. pow.

fot. pow.

W sobotę 4 grudnia 2021 r. w Hilton Hotel w Warszawie odbywał się# XIII Kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wśród tysiąca delegatów i gości byli przedstawiciele Stronnictwa z powiatu nakielskiego: delegaci- Tomasz Miłowski (prezes Zarządu Powiatowego PSL w Nakle, wicestarosta nakielski), Anna Borkowska (prezes Zarządu Gminnego PSL w Kcyni) oraz Adam Łoboda (prezes ZG PSL w Mroczy), a także goście: Stanisława Tamborska, Jadwiga Ciemka i Hilary Hek. W wyniku tajnych wyborów prezesem PSL na nową kadencję został Władysław Kosiniak-Kamysz – 742 głosy. Kontrkandydat Stefan Krajewski otrzymał 87 głosów. Przewodniczącym 130-osobowej Rady Naczelnej został Waldemar Pawlak (kontrkandydatami byli: Andrzej Grzyb, Piotr Zgorzelski i Dariusz Klimczak). Nowy prezes w swoich wystąpieniach mówił m.in: o konieczności utworzenia Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, zapowiedział wprowadzenie „hamulca podatkowego”, o Covidzie, który obnażył słabości w ochronie zdrowia, mówił o konieczności obrony polskiego samorządu krytykując reguły przyznawania dotacji samorządom, skrytykował zabieranie kompetencji i środków samorządom, zapowiedział „konstytucję samorządową” i fundusz rozwojowy, który nie będzie dzielony uznaniowo, a także szkołę wolną od jakichkolwiek wpływów politycznych. Władysław Kosiniak-Kamysz mówił również o stawianiu na energię odnawialną, fotowoltaikę, energię z gazu, energię wodną, bo niemożliwe jest szybkie zamykanie kopalni. Apelował do rządu, by nie proponował żadnych ustaw skłócających nas z USA i Unią Europejską. „Polskę dzisiaj trzeba pozszywać” i zmienić „zatrute relacje między Polakami”. Podczas Kongresu mogliśmy podziękować prezesowi PSL, posłom i europosłom za ich działalność, wręczyć drobne, specjalnie przygotowane upominki oraz przekazać wnioski dotyczące spraw powiatu.

Materiał: Tomasz Miłowski - prezes ZP PSL w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 29 83

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)