Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2021

Przedstawiciele PSL z powiatu nakielskiego na kongresie w Warszawie

fot. pow.

fot. pow.

W sobotę 4 grudnia 2021 r. w Hilton Hotel w Warszawie odbywał się# XIII Kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wśród tysiąca delegatów i gości byli przedstawiciele Stronnictwa z powiatu nakielskiego: delegaci- Tomasz Miłowski (prezes Zarządu Powiatowego PSL w Nakle, wicestarosta nakielski), Anna Borkowska (prezes Zarządu Gminnego PSL w Kcyni) oraz Adam Łoboda (prezes ZG PSL w Mroczy), a także goście: Stanisława Tamborska, Jadwiga Ciemka i Hilary Hek. W wyniku tajnych wyborów prezesem PSL na nową kadencję został Władysław Kosiniak-Kamysz – 742 głosy. Kontrkandydat Stefan Krajewski otrzymał 87 głosów. Przewodniczącym 130-osobowej Rady Naczelnej został Waldemar Pawlak (kontrkandydatami byli: Andrzej Grzyb, Piotr Zgorzelski i Dariusz Klimczak). Nowy prezes w swoich wystąpieniach mówił m.in: o konieczności utworzenia Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, zapowiedział wprowadzenie „hamulca podatkowego”, o Covidzie, który obnażył słabości w ochronie zdrowia, mówił o konieczności obrony polskiego samorządu krytykując reguły przyznawania dotacji samorządom, skrytykował zabieranie kompetencji i środków samorządom, zapowiedział „konstytucję samorządową” i fundusz rozwojowy, który nie będzie dzielony uznaniowo, a także szkołę wolną od jakichkolwiek wpływów politycznych. Władysław Kosiniak-Kamysz mówił również o stawianiu na energię odnawialną, fotowoltaikę, energię z gazu, energię wodną, bo niemożliwe jest szybkie zamykanie kopalni. Apelował do rządu, by nie proponował żadnych ustaw skłócających nas z USA i Unią Europejską. „Polskę dzisiaj trzeba pozszywać” i zmienić „zatrute relacje między Polakami”. Podczas Kongresu mogliśmy podziękować prezesowi PSL, posłom i europosłom za ich działalność, wręczyć drobne, specjalnie przygotowane upominki oraz przekazać wnioski dotyczące spraw powiatu.

Materiał: Tomasz Miłowski - prezes ZP PSL w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 33 86

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)