Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2021

Prezenty przekazane pacjentom. Na twarzach dzieci pojawił się uśmiech

fot. sierż. sztab. Dariusz Kwaśniewski

fot. sierż. sztab. Dariusz Kwaśniewski

Kolorowy papier, ozdobna wstążka, karnecik z życzeniami i# błyszcząca kokardka... Na Mikołajki i na święta, dla dużych i dla małych... W tym roku w rolę Świętego Mikołaja wcielili się funkcjonariusze Służby Więziennej okręgu bydgoskiego. Zamiast czapki służbowej założyli czapki św. Mikołaja – wszystko po to, aby wywołać uśmiech na twarzach dzieci z bydgoskiego szpitala.

W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni z jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego po raz kolejny pokazali, że mają serca i chcą się nimi dzielić z innymi. W tym roku z okazji „Mikołajek” funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Bydgoszczy zainicjowali wspólną akcję wśród funkcjonariuszy zaprzyjaźnionych jednostek penitencjarnych, której odbiorcami są dzielni pacjenci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii oraz Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

W wyniku połączonych sił mundurowych z Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, Oddziału Zewnętrznego w Bydgoszczy-Fordonie, Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Bydgoszczy, Zakładu Karnego w Potulicach, Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa - Koła Terenowego w Potulicach oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy, we współpracy ze Stowarzyszeniem Uśmiech Nadziei Dzieciom zorganizowano wspólną akcję mikołajkową, bo każdy lubi dostawać prezenty i czuć, że jest dla kogoś ważny!

W ten wyjątkowy czas…

Pokolorowanie dziecięcego świata, w którym dziecko musi się zmierzyć z poważną chorobą wyzwoliło wiele pozytywnych emocji wśród mundurowych.

Funkcjonariusze Służby Więziennej najpierw zorganizowali zbiórkę środków finansowych, a następnie dokonali zakupu upominków, aby finalnie przekazać 60 okazałych paczek z podarunkami dla pacjentów bydgoskiego szpitala wraz z życzeniami powrotu do zdrowia.

Panująca pandemia nie pozwoliła na osobiste odwiedziny dzieci w szpitalu, ponieważ konieczne jest dbanie o ich bezpieczeństwo. W związku z powyższym delegacja funkcjonariuszy wraz ze Świętym Mikołajem w asyście mundurowych z Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Bydgoszczy służbowym autem wypełnionym po brzegi prezentami pojawiła się w szpitalu na kilka dni przed mikołajkami. Funkcjonariusze przekazali upominki personelowi szpitala, które zostały poddane kwarantannie, aby finalnie 6 grudnia mogły zostać przekazane dzieciom. Do upominków został dołączony także list i kartka od płk. Andrzeja Gniota - Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy z życzeniami spokojnych świąt i wytrwałości w walce o zdrowie.

To takie proste

Po raz kolejny funkcjonariusze i pracownicy bydgoskiej Służby Więziennej pokazali, że nie są obojętni na potrzeby innych, a Po(moc) ma MOC, kiedy działa się wspólnie. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Wspólnie pokazaliśmy jak wielkie mamy serca, którymi chcemy się dzielić z innymi.

Galeria - Mikołaje w mundurach

Wideo - Mikołaje w mundurach YouTube

Materiał: kpt. Agnieszka Wollmann - Zakład Karny w Potulicach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Przezorny zawsze ubezpieczony. Czyli jak zadbać o swoje pieniądze na zagranicznym urlopie?

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od zmartwień – przynajmniej w teorii#, niestety w praktyce bywa różnie. Statystyki pokazują, że w popularnych wakacyjnych destynacjach jak Hiszpania czy Portugalia kradzież zdarza się aż 7 razy częściej niż w Polsce[1]. Co więcej, sezon letni sprzyja tego typu przestępstwom. Pochłonięci wypoczynkiem zdarza się, że zapominamy o „pilnowaniu portfela”, a przecież złodzieje „nie robią sobie wolnego”. Dlatego dobrze jeszcze przed wyjazdem pomyśleć o tym, jak ochronić się przed tego typu przestępstwami. O czym warto pamiętać? Radzą eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

(czytaj więcej)