Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2023

Prawie rok od wybuchu wojny. Ukraińców mniej, ale nadal są z nami

fot. freepik

fot. freepik

W przyszłym miesiącu minie rok odkąd wybuchła wojna na Ukrainie. Wszyscy pamiętamy tłumy uchodźców wojennych na granicy#, których część trafiła także na teren powiatu nakielskiego. Ilu Ukraińców obecnie przebywa w naszych gminach?

Na terenie gminy Kcynia obecnie przebywa 32 uchodźców z Ukrainy. Osoby te przebywają u osób prywatnych. Obiekt będący punktem zbiorowego zakwaterowania, działający na terenie gminy, został 3 października 2022 decyzją wojewody kujawsko-pomorskiego wykreślony z ewidencji obiektów. - W miesiącu kwietniu odnotowany został na terenie gminy Kcynia wzrost uchodźców z Ukrainy. W tym czasie przebywało w punkcie zbiorowego zakwaterowania i u osób prywatnych łącznie 65 osób – przypomniała Andrzeja Ćwiklińska z Urzędu Miejskiego w Kcyni.

Na terenie gminy Mrocza przebywa 21 obywateli Ukrainy – 11 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, 10 w domach prywatnych. - Najwięcej uchodźców na terenie gminy (87 zgłoszonych osób) przebywało w marcu – w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich zamieszkiwało 15 osób, a w domach prywatnych 72 osoby – przekazali mroteccy urzędnicy.

W gminie Nakło przebywa 153 uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają w punktach zbiorowego zakwaterowania w Potulicach i Ślesinie oraz w mieszkaniach u osób prywatnych. - Najwięcej uchodźców w miejscach zbiorowego zakwaterowania przebywało w maju 2022 – 280 Ukraińców - przekazał Krystian Płatek, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego w UMiG w Nakle.

Obecnie na terenie gminy Szubin przebywają około 144 osoby z Ukrainy. - Uchodźcy wojenni z Ukrainy przebywają w hotelu i w domach prywatnych. Najwięcej uchodźców z Ukrainy przebywało na terenie Szubina w miesiącach marzec-maj. Nie jesteśmy w stanie podać konkretnej ilości osób przebywających w gminie w tamtym czasie – powiedziała Wioletta Borys-Stachowiak, zastępczyni burmistrza Szubina.

Informacji na ten temat z gminy Sadki nie otrzymaliśmy.

Źródło:  

Oceń artykuł: 12 21

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (43)

  info , w dniu 29-01-2023 09:12:57 napisał:

  cała Polska śpiewa z nami wypierdalać z Pisiorami cała Polska śpiewa z nami wypierdalać z ukraińcami bo mamy ich dosyć ciągle daj daj ukraińskie ścierwo razem z tym ich przywódcą aktorem

  odpowiedz

  • -15 (23)

  Micki , w dniu 29-01-2023 16:24:50 napisał:

  Brak dzisiaj jakiegokolwiek artykułu o żebrzących dzieciach na ulicach dla owsika .********* z owsikiem .

  odpowiedz

  • 1 (5)

  mieszkaniec, w dniu 29-01-2023 18:37:31 napisał:

  dupa w szafie 3 wojna się szykuję ha ha ha

  odpowiedz

  • -8 (20)

  Włościanka, w dniu 29-01-2023 19:43:36 napisał:

  Minęło 8 lat. Tyle trwa ta wojna domowa. Dopóki Ukry mordowali Rosjan to świat nie widział. Jak Putin ruszył z pomocą gnębionej mniejszości to świat zawył? A gdzie Julia z majdanem?

  odpowiedz

  • -5 (21)

  qwerty, w dniu 29-01-2023 20:28:21 napisał:

  Czy ktoś pamięta,żeby Ukraina, a obecnie Zełeński przeprosili nas za Wołyń, Czy przyznali się do wypadku w Przewozie,czy przeprosili rodziny zabitych?Tegoroczne święto Bandery narodowcy obchodzili we Lwowie, czemu ukraiński rząd im nie zabronił? A żełenski nie prosi ,a wręcz wymusza na innych pomoc.Niestety tym razem Włościanka prawdę pisze.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Anna, w dniu 30-01-2023 10:11:15 napisał:

  Kto ma szkoły ten ma władzę.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Wera, w dniu 30-01-2023 12:16:51 napisał:

  No i co nie którzy w jakich warunkach mieszkają ze aż serce się kraje.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)