Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

29 listopada 2022

Praca przy komputerze – jak dbać o oczy?

fot. powierzone

fot. powierzone

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wykonuje swoje obowiązki zawodowe zdalnie, co wiąże się z# wielogodzinnym siedzeniem przed komputerem. Taka praca stanowi duże obciążenie dla oczu, dlatego warto zastanowić się, jak odpowiednio zadbać o swój wzrok.

Duży wybór ofert w trybie zdalnym

Praca zdalna cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ wiąże się z korzyściami zarówno dla pracodawców, jak i zatrudnionych osób. Na portalu Pracuj.pl każdego dnia pojawiają się setki ogłoszeń z uwzględnieniem tego trybu. Oferty obejmują różne branże, w tym przede wszystkim IT. Programiści, projektanci stron www, architekci IT czy analitycy, mają do wyboru szeroki wachlarz propozycji zatrudnienia. Niewątpliwie w przypadku takich zawodów praca zdalna jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ale długie siedzenie przed komputerem ma negatywny wpływ na zdrowie oczu.

Zadbaj o wzrok podczas pracy zdalnej

Długie siedzenie przed komputerem nie tylko bardzo męczy wzrok, ale także prowadzi do przesuszenia gałki ocznej. Z tego względu osoby pracujące zdalnie powinny regularnie stosować nawilżające krople do oczu. Są one dostępne w aptekach bez recepty i już po pierwszej aplikacji przynoszą odczuwalną ulgę. Wystarczy aplikować je kilka razy dziennie, aby nie doprowadzić do niekomfortowego uczucia wysuszenia. Ważne jest także częste przerywanie pracy – wystarczy na kilka minut wstać od komputera, aby oczy odpoczęły od ekranu monitora.

Zatroszcz się o odpowiednie warunki pracy

Na komfort Twoich oczu wpływa także ich odległość od komputera. Zastanów się, czy Twoje dotychczasowe stanowisko pracy jest pod tym kątem dobrze urządzone. Ważne jest także zachowanie optymalnego oświetlenia. Najlepiej, aby biurko stało przy oknie – w takim ustawieniu, aby promienie słońca nie padały bezpośrednio na monitor. Naturalne światło jest najzdrowsze dla Twoich oczu, ale nie zapominaj o dodatkowym oświetleniu zewnętrznym. Dzięki nowoczesnym lampom stołowym zadbasz o jego odpowiednią intensywność.

Dbaj o wzrok

Codzienna praca przed komputerem to duże wyzwanie dla Twoich oczu. Zadbaj o odpowiednią higienę wzroku i pamiętaj o częstych przerwach od wpatrywania się w monitor. Warto także zastosować krople do oczu, aby skutecznie zapobiegać ich wysuszeniu – wybór odpowiedniego preparatu najlepiej skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)