Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 kwietnia 2022

Poznali zawód strażaka od podszewki. Uczniowie zwiedzili komendę

fot. st. kpt. Paweł Przybylski - KP PSP w Nakle

fot. st. kpt. Paweł Przybylski - KP PSP w Nakle

25 marca Komendę Powiatową PSP w# Nakle nad Notecią odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Droboszewskiego w Wąwelnie. W związku ze zbliżającym się świętem strażaków była to wyjątkowa okazja to bliższego zapoznania się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy PSP.

Podczas spotkania zaprezentowano uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy, jak również przypomniano procedurę alarmowania podczas nagłych zdarzeń. Oprócz cennych lekcji z zakresu bezpieczeństwa dla uczniów przygotowano również atrakcje w postaci zwiedzania strażackiego garażu, a dokładniej sprzętu będącego na wyposażeniu tutejszej jednostki. Sygnał strażackich syren jak i możliwość rywalizacji z wykorzystaniem hydronetek wodnych niewątpliwie pozostanie uczniom w pamięci. Pozostaje mieć nadzieję, że wycieczka rozbudziła w uczniach chęć poznawania zawodu strażaka, a w przyszłości być może niejeden z nich wybierze właśnie ten zawód.

Materiał: st. kpt. Paweł Przybylski - KP PSP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)