Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2022

Ponad 20 zajętych łóżek covidowych. Jak funkcjonuje szpital w dobie pandemii?

fot. archiwum

fot. archiwum

Z całą pewnością można powiedzieć, że wkroczyliśmy już w# piątą falę pandemii. Ostatnio przekraczamy kolejne bariery liczby nowych zakażeń. Przypomnijmy. Wczoraj odnotowaliśmy ich ponad 53 tys. w skali kraju.

W szubińskim szpitalu mamy oddział dla pacjentów chorych na Covid-19. Jak się okazuje, sytuacja na nim jest stabilna. Cały czas są jeszcze wolne miejsca. Szpital posiada łącznie 41 tzw. łóżek covidowych, z czego zajęte są 24. W wielu miejscach w Polsce placówki medyczne zwiększają bazę łóżkową. Jednak szubiński szpital nie ma tego w planach. – Decyzję w sprawie zwiększenia liczby łóżek podejmuje wojewoda kujawsko-pomorski. Obecnie nie mamy informacji, aby szpital w Nakle i Szubinie miał powiększać liczbę łóżek dla chorych na Covid-19 – wyjaśniła Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital.

Piąta fala nie zakłóca działania szpitala, a pacjenci na poszczególne oddziały przyjmowani są bez przeszkód. – Szpital funkcjonuje normalnie, przyjęcia pacjentów na szubińskie oddziały: pediatryczny, chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy oraz ortopedyczny czy wewnętrzny w Nakle odbywają się na bieżąco – zapewniła Pióro. Pracownie diagnostyczne oraz poradnie funkcjonują zgodnie z harmonogramem.

Oceń artykuł: 5 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (15)

  Mariusz, w dniu 27-01-2022 09:42:46 napisał:

  Koniec pandemii blisko

  odpowiedz

  • 6 (12)

  Pacjenci, w dniu 27-01-2022 10:20:44 napisał:

  Jak funkcjonują szpitale zobaczcie w internecie to wam się oczy otworzą

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Gnojokok, w dniu 27-01-2022 15:01:12 napisał:

  Skoro stabilna i skoro tylko 20 zajętych-to znaczy,że to wszystko o czym mówią,piszą celebryci lekarze biegający od stacji do stacji od redakcji do redakcji to pic na wodę.Jeden wielki szwindel.Oni są chyba są na kilku etatach.Tylko czemu nie zajmują się pacjentami tylko bieganiem na wywiady.Wniosek z tego taki,że na tym drugim etacie lepiej płacą.

  odpowiedz

  • 3 (11)

  Xxx, w dniu 27-01-2022 16:42:11 napisał:

  Rozumiem, że ta informacja o wolnych łóżkach to zaproszenie... Już niebawem będą zajęte! Spokojnie... Nakielski szpital dba o to, byście mieli pełne obłożenie w Szubinie na oddziale covidowym. W punkcie szczepień na Mickiewicza tłumy, wszyscy na jedną godzinę i co najważniejsze w budynku połowa bez maseczek, a o dystansie to można zapomnieć. Jeden drugiemu stoi wręcz na plecach. Brawo! ...a pielęgniarka twierdzi, że nie ma obowiązku noszenia maseczek, więc nie może nikomu zwrócić uwagi! No ten tekst było już hitem! Tak więc...spokojnie...lada dzień ilość wolnych łóżek będzie już inna. Jeśli będą jeszcze jakieś wolne?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Filet z piersi kurczak
18,44PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Budowa magazynów
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)