Dziś mamy 29 stycznia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2021

Pokazali na co ich stać. Kujawsko-pomorskie igrzyska w Toruniu

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego 24 listopada brali udział w# Mistrzostwach Województwa kujawsko – pomorskiego w Pływaniu Drużynowym Igrzysk Dzieci.

Dwie reprezentacje wraz ze swoimi opiekunami udali się do grodu Kopernika, aby wziąć udział w najważniejszej imprezie w całym roku szkolnym. Przygotowania do niej trwały kilka miesięcy i pomimo obostrzeń związanych, z Covid udało się wystartować i zaprezentować bardzo wysoki poziom sportowy. W zawodach prawo startu miały osoby urodzone w roczniku 2009 i młodsze. Warunkiem przystąpienia było zgłoszenie drużyny pływackiej składającej się z 6 dziewczyn oraz chłopaków. Rywalizowano na dystansie 25 m wszystkimi stylami. Pierwszą konkurencją był wyścig sztafet 6 x 25 m. Uczennice ZS-P 4 wykazały się ogromnym doświadczeniem i do upragnionego medalu zabrakło 3s. Ostatecznie uplasowały się na szóstym miejscu. W dalszej części ścigano się w startach indywidualnych. W stylu motylkowym punktowała Zofia Zwolińska, która zajęła wysoką czwarta lokatę. W kolejnym stylu, czyli grzbietowym również Alicja Urbańska powtórzyła wynik swojej koleżanki. Styl klasyczny oraz dowolny to piąte miejsca zdobyte przez Marcelinę Latos oraz Maję Dubkowską. Przypomnieć należy, że każda z pływaczek punktowała na drużynę. Efektem było czwarte miejsce drużynowo (14 szkół brało udział) Chłopacy mieli mniej szczęścia tego dnia, ale również godnie zaprezentowali się na szczeblu wojewódzkim, zajmując ostatecznie 10 miejsce. Z dobrej strony zaprezentował Się Bartosz Rajek, który przypłynął na szóstej pozycji w stylu grzbietowym. Gratulujemy sukcesów i cieszymy się z owocnej pracy klas sportowych o profilu pływanie. Do startów na Igrzyskach Dzieci zawodników przygotowali p. Bogusława Kopras oraz p. Paweł Juszczak. W miesiącu grudniu odbywać się będą kolejne mistrzostwa tym razem Igrzyska Młodzieży Szkolnej rocznik 2007/08. Poniżej składy reprezentacji szkoły

DZIEWCZETA: Agata Skiba, Alicja Urbańska, Maja Dubkowska, Marcelina Latos, Zofia Zwolińska, Tatiana Nowicka

CHŁOPACY: Szymon Bembnista, Tobiasz Janik, Cyprian Bryś, Bartosz Rajek, Daniel Marciniak, Marcel Olejarz

Materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 2
Pliki do pobrania
WYNIKI CH.pdf
WYNIKI DRUŻYNOWE CH.pdf
WYNIKI DRUŻYNOWE DZ.pdf
WYNIKI DZ.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)