Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2021

Pokazali na co ich stać. Kujawsko-pomorskie igrzyska w Toruniu

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego 24 listopada brali udział w# Mistrzostwach Województwa kujawsko – pomorskiego w Pływaniu Drużynowym Igrzysk Dzieci.

Dwie reprezentacje wraz ze swoimi opiekunami udali się do grodu Kopernika, aby wziąć udział w najważniejszej imprezie w całym roku szkolnym. Przygotowania do niej trwały kilka miesięcy i pomimo obostrzeń związanych, z Covid udało się wystartować i zaprezentować bardzo wysoki poziom sportowy. W zawodach prawo startu miały osoby urodzone w roczniku 2009 i młodsze. Warunkiem przystąpienia było zgłoszenie drużyny pływackiej składającej się z 6 dziewczyn oraz chłopaków. Rywalizowano na dystansie 25 m wszystkimi stylami. Pierwszą konkurencją był wyścig sztafet 6 x 25 m. Uczennice ZS-P 4 wykazały się ogromnym doświadczeniem i do upragnionego medalu zabrakło 3s. Ostatecznie uplasowały się na szóstym miejscu. W dalszej części ścigano się w startach indywidualnych. W stylu motylkowym punktowała Zofia Zwolińska, która zajęła wysoką czwarta lokatę. W kolejnym stylu, czyli grzbietowym również Alicja Urbańska powtórzyła wynik swojej koleżanki. Styl klasyczny oraz dowolny to piąte miejsca zdobyte przez Marcelinę Latos oraz Maję Dubkowską. Przypomnieć należy, że każda z pływaczek punktowała na drużynę. Efektem było czwarte miejsce drużynowo (14 szkół brało udział) Chłopacy mieli mniej szczęścia tego dnia, ale również godnie zaprezentowali się na szczeblu wojewódzkim, zajmując ostatecznie 10 miejsce. Z dobrej strony zaprezentował Się Bartosz Rajek, który przypłynął na szóstej pozycji w stylu grzbietowym. Gratulujemy sukcesów i cieszymy się z owocnej pracy klas sportowych o profilu pływanie. Do startów na Igrzyskach Dzieci zawodników przygotowali p. Bogusława Kopras oraz p. Paweł Juszczak. W miesiącu grudniu odbywać się będą kolejne mistrzostwa tym razem Igrzyska Młodzieży Szkolnej rocznik 2007/08. Poniżej składy reprezentacji szkoły

DZIEWCZETA: Agata Skiba, Alicja Urbańska, Maja Dubkowska, Marcelina Latos, Zofia Zwolińska, Tatiana Nowicka

CHŁOPACY: Szymon Bembnista, Tobiasz Janik, Cyprian Bryś, Bartosz Rajek, Daniel Marciniak, Marcel Olejarz

Materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 2
Pliki do pobrania
WYNIKI CH.pdf
WYNIKI DRUŻYNOWE CH.pdf
WYNIKI DRUŻYNOWE DZ.pdf
WYNIKI DZ.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Przezorny zawsze ubezpieczony. Czyli jak zadbać o swoje pieniądze na zagranicznym urlopie?

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od zmartwień – przynajmniej w teorii#, niestety w praktyce bywa różnie. Statystyki pokazują, że w popularnych wakacyjnych destynacjach jak Hiszpania czy Portugalia kradzież zdarza się aż 7 razy częściej niż w Polsce[1]. Co więcej, sezon letni sprzyja tego typu przestępstwom. Pochłonięci wypoczynkiem zdarza się, że zapominamy o „pilnowaniu portfela”, a przecież złodzieje „nie robią sobie wolnego”. Dlatego dobrze jeszcze przed wyjazdem pomyśleć o tym, jak ochronić się przed tego typu przestępstwami. O czym warto pamiętać? Radzą eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

(czytaj więcej)