Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

25 września 2023

Pogadanki profilaktyczne. Wizyta policjantki w szkole w Dziewerzewie

fot. powierzone

fot. powierzone

Policjantka omówiła wiele różnych tematów związanych z# bezpieczeństwem, podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie.

W minionym tygodniu przedszkolaki i uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie uczestniczyli w pogadankach profilaktycznych przeprowadzonych przez nakielską policjantkę asp. Zofię Wrzeszcz.

Dzieci rozmawiały z mundurową między innymi na temat przepisów ruchu drogowego. Policjantka przypominała znaczenie znaków drogowych, informowała, jak na drodze powinien zachowywać się pieszy, a także zwracała uwagę na konieczność noszenia na odzieży elementów odblaskowych.

Funkcjonariuszka omówiła również zasady zachowania w sytuacjach, kiedy dziecko zostanie zaczepione przez osobę nieznajomą oferującą na przykład podwiezienie do domu czy poczęstunek słodyczami.

Mundurowa przypomniała też numery alarmowe wszystkich służb ratunkowych i omówiła przypadki, kiedy należy z tych numerów korzystać, co może się okazać bardzo przydatne w trudnej sytuacji.

Na zakończenie pogadanek dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni oraz Starostwo Powiatowe.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)