Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 września 2023

Podróż do krainy bajek. Nietypowa forma koncertu zaskoczyła odbiorców

fot. Szymon Niemczewski

fot. Szymon Niemczewski

W środowy wieczór podopieczni Judyty Wendy, uczęszczający na zajęcia #wokalne, zaprosili zgromadzonych w sali widowiskowo-kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury w wyjątkową podróż do krain z bajek Disney'a i nie tylko. Nietypowa forma koncertu zaskoczyła odbiorców tak samo, jak frekwencja organizatorów.

"Koncert Piosenek z Bajek i nie tylko..." był swego rodzaju podsumowaniem trwających od marca bieżącego roku zajęć, które prowadzone są w Nakle nad Notecią przez absolwentkę gdańskiej Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki i bydgoskiej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego. Mali artyści pod czujnym okiem i uchem wokalistki przez kilka minionych miesięcy przygotowywali repertuar, który zaprezentowali 27 września na deskach sali widowiskowo-kinowej NOK. Występom podzielonym na 3 bloki wiekowe, towarzyszyła oprawa świetlna oraz umieszczony w centralnym punkcie telewizor - dla wielu jedno z pierwszych "okien" do bajkowych światów. Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze uczennice - Pola, Zosia, Ada, Ola, Liza i Julia, które wykonały muzyczne motywy przewodnie z "Krainy Lodu", "Meridy Walecznej" i "Zwierzogrodu". Następnie na scenie pojawiły się: Iga, Marysia, Inga, Wisia i Alicja, które zaśpiewały utwory znane m.in. z "Pocahontas", "Króla Lwa" i "Vaiany: Skarb Oceanu". W ostatnim bloku kompozycje zespołu LemON, Sanah czy Kuby Badacha i Roberta Jansona zaprezentowały nastolatki Julia i Faustyna. Na koniec dla swoich podopiecznych i zgromadzonych utwór "Pure Imagination" zaśpiewała Judyta Wenda, która była zarazem prowadzącą całego koncertu. Wykonanie zwieńczyły brawa słuchaczy. Nie obyło się bez kwiatów i podziękowań ze strony dzieci oraz rodziców.

Co ważne podkreślenia, w zamyśle koncert miał być kameralnym spotkaniem dla rodziców i bliskich, jednak na nasze zaproszenie odpowiedziało sporo chętnych, co spowodowało nagłą zmianę koncepcji. Część publiki słuchała występów na scenie, a część siedząc na sali, gdzie wokal mógł nie być słyszalny prawidłowo. Trzeba też pamiętać, iż dla znacznej większości początkujących wokalistów był to jeden z pierwszych występów na żywo, a co ważniejsze na scenie. Planowane są kolejne koncerty podsumowujące dalszy rozwój małych muzyków. Już teraz zapraszamy i mamy nadzieję, że weźmiecie w nich udział równie chętnie. Jak zapowiedziała Judyta Wenda - obiecuje, że wspólnie ze swoimi uczniami będzie na to przygotowana. Trzymamy za słowo i już nie możemy się doczekać. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach wokalnych, które odbywają się w środy w Nakielskim Ośrodku Kultury. Wystarczy się zapisać, dzwoniąc pod numer telefonu: 52 386 08 62. Ponadto najmłodszych zaprosimy niebawem do współtworzenia zespołu wokalnego, który powstanie pod okiem Moniki Łabisz. Szczegóły wkrótce.

Materiał: Szymon Niemczewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)