Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 maja 2022

Po zajęciach praktycznych uczniowie wyruszyli na wycieczkę. Co zobaczyli?

fot. pow.

fot. pow.

Drugi dzień naszych staży w Słowenii rozpoczęliśmy# od zajęć praktycznych, w trakcie których najpierw uporządkowaliśmy stajnię, po czym wyprowadziliśmy konie na spacer, podczas którego poznaliśmy sposoby ich tresury. Następnie odwiedziliśmy szkolną mleczarnię, gdzie pokazano nam proces technologiczny wytwarzania produktów mlecznych. Oczywiście nie mogło obejść się bez degustacji pysznego, ekologicznego jogurtu.

Po zajęciach w szkole udaliśmy się na wycieczkę do Škofja Loka, miejscowości, której tradycja sięga ponad 1000 lat, gdzie dwóch uczniów BC Naklo przedstawiło nam atrakcje oraz historię tego malowniczego miasteczka. Zobaczyliśmy między innymi XIII wieczny Zamek Biskupi, gdzie poznaliśmy genezę nietypowego herbu, na którym znajduje się twarz ciemnoskórego mężczyzny, oraz podziwialiśmy przepiękną panoramę miasta, która była nagrodą za ciężką wspinaczkę.

Na zakończenie odwiedziliśmy niezwykłego mieszkańca Škofja Loka, którego pasją jest hodowla gołębi. Podziwiając piękne widoki dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat tych ptaków oraz poznaliśmy sposób ich tresury i rozmnażania.

Po wyczerpującej wspinaczce czekała na nas jeszcze jedna atrakcja. Nasi nowi słoweńscy przyjaciele, Karlo i David, przygotowali dla nas koncert piosenek ludowych, grając na akordeonie i gitarze, a my na zakończenie zaprosiliśmy ich na lody.

Materiał: Julia Różańska, Waldemar Kukurowski - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)