Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

19 maja 2023

Pierwsze zwycięstwo. Czarni wrócili z Przyłęk w dobrych humorach

0:4 – tak w rundzie wiosennej wyglądał bilans zespołu Czarnych Nakło w rozgrywkach# piłkarskich na szczeblu B – klasy. Passę porażek udało się jednak przerwać na boisku w Przyłękach.

Bardzo słaby start w wiosennych zmaganiach zanotowali Czarni Nakło, którzy w pierwszych czterech meczach schodzili z boiska na tarczy. Kolejną szansą na przełamanie był mecz 17. kolejki z Orłem Przyłęki, który odbył się na boisku rywala. Kadra nakielskiego zespołu na to spotkanie była bardzo okrojona ale piłkarze pokazali charakter. W pierwszej połowie niewiele się wydarzyło, a zespoły pomimo walecznej postawy nie były w stanie przez dłuższy okres gry otworzyć wyniku meczu. Impas w 23. minucie przełamał grający trener Czarnych Paweł Łukomski, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jak się później okazało był to jedyny tego typu akcent w tej części gry. Po pierwszych 45. minutach meczu goście prowadzili i byli na dobrej drodze do przełamania złej passy. Druga połowa meczu okazała się jednak znacznie ciekawsza, a przede wszystkim obfitowała w znacznie większą ilość goli. Gospodarze już w 52. minucie wrócili do gry, doprowadzając do wyrównania. Czarni jednak nie podłamali się i w ciągu kolejnych 9. minut ponownie objęli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Sebastian Iłejko. Orzeł nie pozostawił tego bez odpowiedzi i w 69. minucie gry ponownie znalazł sposób na pokonanie nakielskiego golkipera Krzysztofa Zakrzewskiego, który z przymusu musiał stanąć między słupkami bramki. Przez kolejne minuty na tablicy wyników widniał remis. Obie drużyny szukały swoich szans na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Większym zdecydowaniem w tym aspekcie wykazali się jednak Czarni, którzy w 83. minucie za sprawą bramki Marcina Dudy po raz trzeci wyszli na prowadzenie. Tym razem jednak nie pozwolili gospodarzom na wyrównanie i dowieźli korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Orzeł Przyłęki – Czarni Nakło 2:3 (0:1)

Bramki dla Czarnych: Paweł Łukomski, Sebastian Iłejko, Marcin Duda