Dziś mamy 20 maja 2022, piątek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2022

Pandemia Covid-19 a rekolekcje. Diecezja wydała zarządzenie

fot. archiwum

fot. archiwum

W związku z trwającą sytuacją pandemiczną na# terenie kraju, mając jednocześnie na uwadze dobro duchowe katechizowanych, zaleca się zaplanowanie i przeprowadzenie szkolnych rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży w formie uwzględniającej obowiązujące obostrzenia i zasady bezpieczeństwa.

W małych społecznościach szkolnych i wspólnotach parafialnych warto podtrzymać tradycyjną formę trzydniowych nauk i zajęć rekolekcyjnych, prowadzonych w szkole i kościele.

W szkołach o większej liczbie uczniów warto podjąć starania, aby dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w trzydniowych naukach rekolekcyjnych prowadzonych w oddziałach klasowych, przy współpracy grona pedagogicznego.

W szczególnych i wyjątkowych sytuacjach rekolekcje dla uczniów odbywających naukę w formie stacjonarnej, bądź zdalnej mogą być realizowane z wykorzystaniem materiałów rekolekcyjnych podczas lekcji religii.

Proponowane terminy szkolnych rekolekcji wielkopostnych: 28-30 marca – uczniowie szkół podstawowych oraz 4-6 kwietnia – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Materiał: Diecezja Bydgoska

Oceń artykuł: 8 43

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (22) Zgłoś naruszenie zasad

  • -8 (60)

  Fake, w dniu 23-01-2022 17:25:51 napisał:

  Nie ma pandemii jest tylko wielki biznes pfizera moderny a jonson odpadł

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 25 (57)

  lol, w dniu 23-01-2022 17:38:04 napisał:

  A po co to dzieciom?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 8 (36)

  666, w dniu 23-01-2022 18:42:54 napisał:

  Zaś znowu gapic się na pedofila który będzie pierd....... Lic swoje historie w parafii dajci żyć poparancy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 11 (33)

  Mieszkaniec, w dniu 23-01-2022 19:39:57 napisał:

  W kościele nie ma korona ściemy bo się przestraszył starych dziadów w sukniach

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (28)

  Cbp, w dniu 23-01-2022 23:25:01 napisał:

  Kałdony muszą umieć zakaz zbliżania do nieletnich !!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 11 (27)

  nakielanin, w dniu 24-01-2022 08:05:29 napisał:

  a czy rekolekcje cokolwiek wnoszą - cokolwiek dzieciaki traktują to coś jako 3 dni wolnego- nic więcej - albo jako zmarnowane 3 dni Zlikwidować te rekolekcje- lepiej ten czas stracony wykorzystać na naukę angielskiego , informatyki - czegoś co im się w zżyciu codziennym przyda

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (7)

  qwer, w dniu 24-01-2022 21:11:08 napisał:

  Oj , jeżeli te komentarze piszą dorośli , to z ich człowieczeństwa, chyba niewiele zostało!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Xxx, w dniu 25-01-2022 08:08:47 napisał:

  Jak ktoś takie bzdury wypisuje to widać jakie świadectwo z domu wyniósł a nie można wszystkich jedną miarą mierzyć

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Nac, w dniu 26-01-2022 18:56:44 napisał:

  Rekolekcje tylko zdalnie ! Czy księża są narażać zdrowie i życie dzieci ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Schab b/k
14,44PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Kapusta młoda
3,99PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)