Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

09 sierpnia 2022

Pałukowisko po raz kolejny. Zapraszamy w sobotę do Studzienek

fot. pow.

fot. pow.

Startujemy o godz. 14.00 warsztatami dla dzieci. Będziemy# robić zwierzaki z papieru i tektury i wspólnie stworzymy wiejską zagrodę.

- O godz. 15.00 zapraszamy do tworzenia autorskich malowideł na torbach, dajcie upust wyobraźni lub skorzystajcie z gotowych szablonów
- W tym samym momencie pojawią się u nas alpaki ze swoimi opiekunami- będzie można głaskać, tulić, nakarmić zwierzaka
- O godz. 16.00 rozpoczną się warsztaty śpiewu, dla wszystkich; początkujących i zaawansowanych, którzy mają ochotę poznać pieśni z Pałuk i Kujaw
- Również o 16.00 rozpocznie się spacer po lesie- dzięki przygotowanej ścieżce edukacyjnej dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o otaczającej nas przyrodzie- spacer dla małych i dużych
- 17.00 to moment przybycia na Pałukowisko kolejnych zwierzaków, a mianowicie kucyków i konia
- 17.30- startujemy z warsztatami tańca. Niech to będzie pretekst do wspólej zabawy przy dźwiękach tradycyjnej muzyki. Będą korowody, wiwaty, poleczki, kujawiaki!!!
- O godz. 20.00 zagra dla nas gwiazda wieczoru- zespół NICPONIE!
Przygotujcie się na ogień!!!!!


Od godz. 14.00 przez cały dzień, do dyspozycji najmłodszych będzie wioska dziecięca, a na niej moc atrakcji; walka na poduchy, gigantyczna proca, łowienie rybek, przeciąganie liny, letnie narty i inne. Jeśli niebo będzie bezchmurne, dzieci będą mogły poobserwować gwiazdy za pośrednictwem teleskopu.


Na Pałukowisku pojawią się także rękodzielnicy; będzie piękna ceramika, ręcznie robione czapki i szale, miody z przydomowej pasieki, wyroby z drewna itp. (zaopatrzcie się w pieniążki- nie płacimy kartą)

Oczywiście nie zabraknie domowego ciasta, chleba ze smalcem i ogórem, kiełbasek z ogniska!

Do zobaczenia!!!

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)