Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

09 sierpnia 2022

Pałukowisko po raz kolejny. Zapraszamy w sobotę do Studzienek

fot. pow.

fot. pow.

Startujemy o godz. 14.00 warsztatami dla dzieci. Będziemy# robić zwierzaki z papieru i tektury i wspólnie stworzymy wiejską zagrodę.

- O godz. 15.00 zapraszamy do tworzenia autorskich malowideł na torbach, dajcie upust wyobraźni lub skorzystajcie z gotowych szablonów
- W tym samym momencie pojawią się u nas alpaki ze swoimi opiekunami- będzie można głaskać, tulić, nakarmić zwierzaka
- O godz. 16.00 rozpoczną się warsztaty śpiewu, dla wszystkich; początkujących i zaawansowanych, którzy mają ochotę poznać pieśni z Pałuk i Kujaw
- Również o 16.00 rozpocznie się spacer po lesie- dzięki przygotowanej ścieżce edukacyjnej dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o otaczającej nas przyrodzie- spacer dla małych i dużych
- 17.00 to moment przybycia na Pałukowisko kolejnych zwierzaków, a mianowicie kucyków i konia
- 17.30- startujemy z warsztatami tańca. Niech to będzie pretekst do wspólej zabawy przy dźwiękach tradycyjnej muzyki. Będą korowody, wiwaty, poleczki, kujawiaki!!!
- O godz. 20.00 zagra dla nas gwiazda wieczoru- zespół NICPONIE!
Przygotujcie się na ogień!!!!!


Od godz. 14.00 przez cały dzień, do dyspozycji najmłodszych będzie wioska dziecięca, a na niej moc atrakcji; walka na poduchy, gigantyczna proca, łowienie rybek, przeciąganie liny, letnie narty i inne. Jeśli niebo będzie bezchmurne, dzieci będą mogły poobserwować gwiazdy za pośrednictwem teleskopu.


Na Pałukowisku pojawią się także rękodzielnicy; będzie piękna ceramika, ręcznie robione czapki i szale, miody z przydomowej pasieki, wyroby z drewna itp. (zaopatrzcie się w pieniążki- nie płacimy kartą)

Oczywiście nie zabraknie domowego ciasta, chleba ze smalcem i ogórem, kiełbasek z ogniska!

Do zobaczenia!!!

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)