Dziś mamy 1 czerwca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

25 marca 2023

Osadzeni wzięli udział w akcji sprzątania wsi. Resocjalizacja poprzez pracę

fot. st. sierż. Filip Złociński

fot. st. sierż. Filip Złociński

W ramach wykonywania obowiązków pracowniczych osadzeni pod nadzorem funkcjonariuszy SW rozpoczęli #realizację cyklicznych akcji sprzątania terenu Potulic ze śmieci.

Teren Potulic

Potulice to nie tylko Zakład Karny. To również zespół pałacowo- parkowy oraz dużo terenów zielonych, o które należy zadbać. Na terenie wsi znajdziemy stare kasztanowce, lipy, dęby i graby. Jeżeli mowa już o przyrodzie, to nie można zapomnieć o potulickim Dębie im. Władysława Szafera, który w 1954 roku został pomnikiem przyrody.

Doceniamy i dbamy

Funkcjonariusz działu ochrony st. sierż. Filip Złociński i st. kpr. Tomasz Dorsz wraz z naszymi "czworonożnymi funkcjonariuszami" psami Car i Nargo nadzorowali akcje sprzatania Potulic ze śmieci przez osadzonych. Grupa osadzonych z Oddziału Zewnętrznego w Potulicach porządkowała teren Kanału Bydgoskiego za jednostką. To dopiero początek całej akcji. Finalnie osadzeni zajmną się całym terenem Potulic i oczyszczą go z zalegających śmieci.

Wspólne korzyści

Obcowanie z przyrodą to najlepsza forma edukacji ekologicznej, która pozytywnie wpływa na kształtowanie postaw i świadomości osadzonych.Tego typu przedsięwzięcia wpisują się w jedno z zadań Służby Więziennej, tj. resocjalizację skazanych poprzez pracę, a jej efekty przynoszą wymierne korzyści również dla społeczności lokalnej. Aktywny udział skazanych w takich wydarzeniach uczy zachowań proekologicznych oraz roli człowieka w ochronie środowiska.

Materiał: por. Agnieszka Chojnacka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 49 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)