Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

25 marca 2023

Osadzeni wzięli udział w akcji sprzątania wsi. Resocjalizacja poprzez pracę

fot. st. sierż. Filip Złociński

fot. st. sierż. Filip Złociński

W ramach wykonywania obowiązków pracowniczych osadzeni pod nadzorem funkcjonariuszy SW rozpoczęli #realizację cyklicznych akcji sprzątania terenu Potulic ze śmieci.

Teren Potulic

Potulice to nie tylko Zakład Karny. To również zespół pałacowo- parkowy oraz dużo terenów zielonych, o które należy zadbać. Na terenie wsi znajdziemy stare kasztanowce, lipy, dęby i graby. Jeżeli mowa już o przyrodzie, to nie można zapomnieć o potulickim Dębie im. Władysława Szafera, który w 1954 roku został pomnikiem przyrody.

Doceniamy i dbamy

Funkcjonariusz działu ochrony st. sierż. Filip Złociński i st. kpr. Tomasz Dorsz wraz z naszymi "czworonożnymi funkcjonariuszami" psami Car i Nargo nadzorowali akcje sprzatania Potulic ze śmieci przez osadzonych. Grupa osadzonych z Oddziału Zewnętrznego w Potulicach porządkowała teren Kanału Bydgoskiego za jednostką. To dopiero początek całej akcji. Finalnie osadzeni zajmną się całym terenem Potulic i oczyszczą go z zalegających śmieci.

Wspólne korzyści

Obcowanie z przyrodą to najlepsza forma edukacji ekologicznej, która pozytywnie wpływa na kształtowanie postaw i świadomości osadzonych.Tego typu przedsięwzięcia wpisują się w jedno z zadań Służby Więziennej, tj. resocjalizację skazanych poprzez pracę, a jej efekty przynoszą wymierne korzyści również dla społeczności lokalnej. Aktywny udział skazanych w takich wydarzeniach uczy zachowań proekologicznych oraz roli człowieka w ochronie środowiska.

Materiał: por. Agnieszka Chojnacka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 49 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)