Okręgowy etap olimpiady. Karina i Alex reprezentowali I LO

fot. powierzone
Wśród 99 uczestników zakwalifikowanych do # udziału w zawodach II stopnia XXIII Olimpiady Znajomości Afryki, dwoje było z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Krzywoustego pod opieką nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana reprezentowali: Karina Zapora i Alex Baliniak – oboje z klasy 3 angielsko-geograficznej B.
Zawody okręgowe, które skupiły najlepszych uczniów z całego województwa kujawsko-pomorskiego przeprowadzono 8 marca 2025 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Polegały one na rozwiązaniu testu składającego się z 70 zadań z zakresu geografii Afryki, działalności polskich misjonarzy i misjonarek oraz różnorodności społeczeństwa i kultury kontynentu afrykańskiego. Wyniki zawodów okręgowych znane będą około 20 marca br.
Karinie i Alexowi dziękujemy za dotychczasowy wkład pracy i życzymy awansu do zawodów finałowych, które odbędą się w kwietniu br. w Krakowie.
Systematyczna praca z młodzieżą uzdolnioną geograficznie i w konsekwencji udział w olimpiadzie znajomości Afryki wpisuje się w realizowany przez Andrzeja Kindermana projekt zajęć pozalekcyjnych pn. „Oblicza geografii w Krzywoustym” finansowanych przez organ prowadzący – Powiat Nakielski.
materiał: Justyna Michalska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria




Czytaj również
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)