Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

02 lipca 2022

Ogrodzenie przy przychodni. Naprawa nie w tym roku

fot. pow.

fot. pow.

Pacjenci przychodni w Ślesinie oraz mieszkańcy tej miejscowości# zwracają uwagę na fatalny stan ogrodzenia przy budynku, w którym znajduje się Medicus. Niestety, nie widać szans na naprawę szpecącego ogrodzenia jeszcze w tym roku.

– Wygląda to fatalnie. Płot obalony. W takim stanie wszystko jest już od ubiegłego roku. Części elementów są już przerdzewiałe, obalił się pewnie ze starości, bo odkąd pamiętam to ogrodzenie wygląda tak samo, także pewnie przez wiele lat nic nie było z nim robione. To fatalna wizytówka naszej miejscowości no i przychodni, która w ogrodzonym budynku się znajduje – stwierdziła pani zgłaszająca problem.

Temat ogrodzenia pojawił się już w ubiegłym roku, kiedy uległo ono znacznemu pogorszeniu. To właśnie w ubiegłym roku płot częściowo przewrócił się i do dnia dzisiejszego leży na trawniku przy posesji, którą grodził. Budynek to własność gminy Nakło. Część budynku, parter, dzierżawi od gminy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medicus z Nakła. I to jego pacjenci zwracają uwagę na fatalny wygląd ogrodzenia.

Niestety, w tym roku nie ma szans na jego remont. – Na ten rok nie zostały zaplanowane środki finansowe na jego naprawę. Remont będzie wykonany, jeżeli tylko pojawią się środki, tj. ok. 76 tys. zł (tyle wynosi kosztorys szacunkowy ze stycznia 2021 – dop. red.) Przedmiotem wyceny była wymiana od strony ulicy ogrodzenia na długości 44 mb. – wyjaśniła Angelika Szachta, dyrektor wydziału nieruchomości i rolnictwa w Urzędzie Miasta i Gminy w Nakle.

W zakres robót wchodzą m.in. rozbiórka istniejącego ogrodzenia, demontaż przęseł ogrodzenia wraz ze słupkami stalowymi, bramą i furtką, naprawa cokołu ogrodzenia z odmalowaniem i wykonaniem nowego ogrodzenia na słupach stalowych, bramy i furtki.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Ppp, w dniu 02-07-2022 12:20:22 napisał:

  Ja za 5 tys bym zrobił lepszy płot A za 76 tys to bym cały budynek wyremontował dramat

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Za pisu tak jest, w dniu 02-07-2022 12:39:42 napisał:

  Pan z olszewki musi zarobić

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Realman, w dniu 02-07-2022 12:52:20 napisał:

  W Nakle nie jest lepiej

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Sad, w dniu 02-07-2022 14:31:00 napisał:

  Co na to radna nieporadna od 20 lat Halynka? Może czas nie startować jak się nic nie robi?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  ada, w dniu 02-07-2022 20:26:56 napisał:

  lepiej sie za leczenie wezcie a nie jakies ogrodzenia wydajcie te kase na poprawe obslugi pacjentow lepiej

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mieszkaniec, w dniu 03-07-2022 22:20:13 napisał:

  niestety obawiam się że obliczenia naprawy tego ogrodzenia są nie aktualne skoro powstały w styczniu 2021 a mamy II połowę 2022 inflacje i galopujące ceny w budownictwie sporo podniosły ceny materiałów chociaż uważam jak Ppp że cena troche wygórowana była

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Budowa magazynów
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)