Dziś mamy 26 stycznia 2022, środa, imieniny obchodzą:

25 listopada 2021

Odszedł Jan Kasprzak. Był zawodnikiem Szubinianki oraz społecznym autorytetem

fot. UM w Szubinie

fot. UM w Szubinie

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o# śmierci Jana Kasprzaka.

Jan Kasprzak urodził się 8 sierpnia 1949 roku w Szubinie. Był zawodnikiem Ludowego Klubu Sportowego Szubinianka. Pan Jan wystąpił w słynnym już meczu towarzyskim 24 stycznia 1968 r. na stadionie miejskim w Szubinie z Górnikiem Zabrze, a 9 lutego 1968 r. z Polonią Bytom. Wystąpił również w meczu przeciwko trzykrotnemu mistrzowi Polski Legii Warszawa. Prowadził drużynę trampkarzy, drużynę juniorów i seniorów LKS Szubinianka. W latach 1976-2000 pełnił funkcje społeczne w klubie, był prezesem, wiceprezesem oraz członkiem zarządu klubu. W latach 1991-2000 zajmował stanowisko dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szubinie. Za swoją działalność w dziedzinie krzewienia kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Szubin otrzymał wiele wyróżnień m.in. Srebrną Odznakę Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej, Brązową Odznakę za zasługi w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy oraz Odznakę Zasłużonego Działacza LZS.

W 2018 r. za osiągnięcia sportowe, społeczny autorytet, a przede wszystkim ogromne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i sportu w gminie wyróżniony został przez Radę Miejską w Szubinie Medalem Honorowym Sędziwoja z Szubina.

Materiał: Urząd Miejski w Szubinie/red.

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Sylwester, w dniu 25-11-2021 22:57:47 napisał:

  Spoczywaj w spokoju.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Szubin, w dniu 26-11-2021 08:07:43 napisał:

  Świetny człowiek.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Budowa hal
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)