Obradowała rada powiatu. Radni aktywnie zabierali głos

fot. MM
26 marca w mroteckim ratuszu odbyła się kolejna w # tym roku wyjazdowa sesja Rady powiatu Nakielskiego. Zgromadzeni w sali im. Burmistrza Seweryna Ciążyńskiego radni mieli do podjęcia 6 uchwał.
Środowe obrady były już jedenastymi w tej kadencji i tradycyjnie przewodniczył im Zbigniew Sabaciński. Przed procedowaniem porządku obrad, radni i przybyli goście zostali powitani w imieniu nieobecnego tego dnia burmistrza Mroczy przez sekretarza gminy Renatę Jesionowską-Zawieję, która wraz z skarbnikiem Edytą Deją i przewodniczącą mroteckiej rady miejskiej Magdaleną Musiał-Resler przysłuchiwała się prowadzonym obradom.
W dalszej kolejności sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Nakielskiego w okresie międzysesyjnym wygłosił starosta Nakielski Krzysztof Błoński, a tuż po nim Komendant Powiatowy Policji w Nakle kom. Jan Poźniak przedstawił informację na temat stanu bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na terenie powiatu nakielskiego. Z kolei oceny stanu bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu nakielskiego dokonał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nakle st. bryg. Sławomir Murawski. Tego dnia radni zapoznali się również z informacją o stanie leśnictwa i zasobów naturalnych powiatu nakielskiego, jak i również ze sprawozdaniem z realizacji Programu Współpracy Powiatu Nakielskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2024.
Następnie radni przystąpili do podejmowania następujących uchwał:
- w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół i placówek oświatowych prowadzonych na terenie Powiatu Nakielskiego przez osoby fizyczne i osoby prawne inne niż jednostka samorządu terytorialnego, a także trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania, w tym zakresu danych, które powinny być zawarte we wniosku o udzielenie dotacji i w rozliczeniu jej wykorzystania, terminu przekazania informacji o liczbie uczniów, wychowanków lub uczestników zajęć rewalidacyjno- wychowawczych, uczniów objętych branżowym szkoleniem zawodowym lub słuchaczy kwalifikowanych kursów zawodowych oraz terminu i sposobu rozliczenia wykorzystania dotacji;
– w sprawie udzielenia przez Powiat Nakielski pomocy finansowej Gminie Szubin oraz zawarcia w tej sprawie umowy pomiędzy Powiatem Nakielskim a Gminą Szubin;
– w sprawie podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej dla Powiatu Nakielskiego na rok 2025;
– zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej powiatu nakielskiego;
– zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu powiatu nakielskiego na 2025 rok;
– w sprawie emisji obligacji Powiatu Nakielskiego oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.
W wolnych wnioskach i oświadczeniach głos postanowiła zabrać całkiem spora grupa radnych, jak i również przysłuchujący się od samego początku obradom sołtys Ostrowa Józef Mickner, który przypomniał włodarzom powiatu o ważnej dla lokalnej społeczności inwestycji, jaką jest budowa drogi powiatowej w miejscowości Chwałka.
Galeria

















Czytaj również
- Święcenie pokarmów w nakielskiej farze. Wierni kultywują piękną tradycję
- Pamiątki po nakielskim PCK. Przekazano do nakielskiego muzeum
- Piękny jubileusz. Pani Michalina świętuje 100. urodziny
- Święcenie pokarmów. Wierni tłumnie gromadzili się w świątyni
- Wierni przybyli z koszykami do kościoła. Święconka w parafii św. Stanisława
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)
Komentarze (20) Zgłoś naruszenie zasad
Kcynianin, w dniu 27-03-2025 08:50:28 napisał:
odpowiedz
Amado, w dniu 27-03-2025 08:56:02 napisał:
odpowiedz
cempletka, w dniu 27-03-2025 08:57:42 napisał:
odpowiedz
qwert, w dniu 27-03-2025 14:50:48 napisał:
odpowiedz
Sadki, w dniu 27-03-2025 17:27:57 napisał:
odpowiedz
Kg, w dniu 27-03-2025 18:26:09 napisał:
odpowiedz
PIS trzeba rozliczyc!, w dniu 27-03-2025 21:12:37 napisał:
odpowiedz
Kowalewko City, w dniu 28-03-2025 08:00:24 napisał:
odpowiedz
cyk, w dniu 28-03-2025 09:34:25 napisał:
odpowiedz
afera, w dniu 28-03-2025 09:35:42 napisał:
odpowiedz
Uśmiechnięta Polska, w dniu 28-03-2025 09:39:31 napisał:
odpowiedz
afera, w dniu 28-03-2025 09:40:33 napisał:
odpowiedz
TUSK, w dniu 28-03-2025 14:22:35 napisał:
odpowiedz
Włościanka, w dniu 28-03-2025 16:55:38 napisał:
odpowiedz
Alicja , w dniu 28-03-2025 21:03:33 napisał:
odpowiedz
Michał , w dniu 29-03-2025 01:11:34 napisał:
odpowiedz
OMG, w dniu 29-03-2025 07:34:38 napisał:
odpowiedz
NIE WARTO, oj nie warto!, w dniu 29-03-2025 09:17:21 napisał:
odpowiedz
Radzicz, w dniu 29-03-2025 09:51:25 napisał:
odpowiedz
Żenada, w dniu 29-03-2025 15:59:59 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!