Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

26 listopada 2022

O przyszłości edukacji. Dobra inicjatywa Politechniki Bydgoskiej

fot. powierzone

fot. powierzone

W czwartek 24 listopada 2022 r. Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich zaprosiła na bardzo ciekawe, duże przedsięwzięcie #czyli konferencję pt. „Politechnika Dialogu – porozmawiajmy o edukacji”, w której brali udział m.in. przedstawiciele powiatu nakielskiego: wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu Małgorzata Ciechanowska i dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią Aleksandra Białka.

Idee konferencji przedstawiła Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich dr hab. Inż. Małgorzata Gotowska. Wykłady dotyczące przyszłości edukacji, dyskusję o wyzwaniach stojących przed współczesną edukacją, a także dobre praktyki w oświacie i współpracy szkół z firmami różnych branż dopełniła ekspozycja „Novum at schola”, na której przedstawiono wydawnictwa oświatowe, wyposażenie i pomoce dydaktyczne, inicjatywy edukacyjne, zajęcia pokazowe, a na koniec strategiczne działy Politechniki Bydgoskiej.

Bardzo ciekawe było wystąpienie dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy p. Magdaleny Popielewskiej dotyczące m.in. wizerunku szkoły i roli całej społeczności szkolnej w jego kształtowaniu. W trakcie konferencji wyróżniono dyrektorów szkół najbardziej efektywnie współpracujących z Politechniką Bydgoską.

Wśród nagrodzonych była m.in. pani Małgorzata Ciechanowska i ZS CKR w Samostrzelu. Korzyści dla swoich uczniów płynące z tego typu kontaktów zauważa również pani Aleksandra Białka, stąd też udział młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Nakle w tegorocznych „Inżynieraliach” organizowanych przez bydgoską uczelnię.

Warto, by przyszłe edycje tej ważnej, przygotowanej z dużym rozmachem konferencji, odbywały się z dużym udziałem uczniów i nauczycieli szkół z obszaru powiatu nakielskiego.

Materiał: Tomasz Miłowski / wicestarosta nakielski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 24

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)