Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2022

Niezwykła szopka z zapałek. Dzieło zdobi Urząd Wojewódzki

fot. KPUW

fot. KPUW

Bożonarodzeniową szopkę wykonaną z 82 665 zapałek można zobaczyć w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.# W czasie świąteczno-noworocznym, foyer sali konferencyjnej Bydgoskiego Marca 1981 ozdabiać będzie dzieło przekazane wojewodzie przez pana Przemysława Kozłowskiego.

Pan Przemysław jest niepełnosprawnym artystą, który tworzy dzieła z zapałek. W tej sztuce pomaga mu m.in. jego małżonka oraz mama. Wielokrotnie brał udział w konkursach plastycznych, gdzie zdobywał nagrody. W 2020 roku ofiarował swoją największą szopkę papieżowi Franciszkowi. Do Watykanu została zawieziona na Boże Narodzenie.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podziękował artyście za czas i cierpliwość włożone w wykonanie szopki bożonarodzeniowej, która trafiła dziś do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Właśnie od 6 grudnia to dzieło, będzie zdobić urząd. Niebawem święto wszystkich chrześcijan, Boże Narodzenie. Ta szopka, przygotowana z zapałek będzie uświetniać nam ten piękny czas - powiedział wojewoda.

W tym roku nowa szopka, złożona jest z 82 665 zapałek. To druga pod względem wielkości szopka przygotowana przez pana Przemysława. Jestem pełen uznania i bardzo się cieszę, że osoba, która mierzy się z różnymi trudnymi przeciwnościami losu, potrafi tworzyć takie piękne rzeczy, które trafiają w ważne miejsca - dodał wojewoda.

Wicewojewoda Radosław Kempiński podziękował panu Przemysławowi zarówno za jego wysiłek podjęty przy wykonaniu dzieła, jak i poświęcenie oraz zaangażowanie w życie społeczne.

Pan Przemysław bardzo aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym na terenie gminy Sicienko. Prowadzi różnego rodzaju warsztaty oraz plener malarsko-rzeźbiarski, który co roku odbywa się w okresie wakacyjnym – pan Przemysław to prawdziwa dusza artysty - zaznaczył wicewojewoda.

Przemysław Kozłowski opowiedział i zaprezentował tegoroczne projekty szopek oraz zachęcił osoby z niepełnosprawnością do realizowania swoich marzeń. Każda z moich szopek jest zaprojektowana w inny sposób. Jedna z nich ma imitację belek i podchodzi pod góralską, inna ma ażurowe ściany i jej budowa wymagała układania każdej zapałki pęsetą. Ważne dla mnie jest to, że na moje wystawy przychodzi coraz więcej osób niepełnosprawnych. Zależy mi na tym, aby takie osoby się nie poddawały i robiły cokolwiek, co potrafią. Są instytucje, które takim osobom pomagają i muszą wiedzieć, że tacy ludzie są potrzebne społeczeństwu - wyjaśnił pan Przemysław Kozłowski.

Zbudowanie szopki, która trafiła do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy zajęła panu Przemysławowi 5 miesięcy.

Materiał: KPUW

Oceń artykuł: 22 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 11 (21)

  Pan szopkarz, w dniu 08-12-2022 18:59:38 napisał:

  Szopka w Polsce trwa cały rok pod rządami tych pajaców

  odpowiedz

  • 8 (12)

  mariusz, w dniu 08-12-2022 19:52:28 napisał:

  pięknie ...duży talent i mnóstwo cierpliwości

  odpowiedz

  • 4 (10)

  NAKIELANIN , w dniu 08-12-2022 22:44:52 napisał:

  Super wykonanie, gratulacje dla mistrza. Jest po prostu piękna.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  JaJacek, w dniu 09-12-2022 08:21:57 napisał:

  Piękna praca, wymagająca cierpliwości. Gratuluję i podziwiam!

  odpowiedz

  • 0 (6)

  katarzyna, w dniu 09-12-2022 09:36:21 napisał:

  Piękne wykonanie, gratuluję talentu i cierpliwości.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  panna, w dniu 09-12-2022 19:07:07 napisał:

  Lansu ciąg dalszy.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Aa, w dniu 09-12-2022 20:39:41 napisał:

  Coś wspaniałego super wykonanie wyrazy uznania za talent i cierpliwosc

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Obywatel, w dniu 10-12-2022 13:42:53 napisał:

  Dzieło sztuki

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Kalendarz jednodzielny
26,00PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Budowa hal
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)