Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

04 października 2022

Niecodzienna lekcja muzyki. Koncert i artyści zostali przyjęci entuzjastycznie

fot. powierzone

fot. powierzone

Ostatni dzień września w nakielskim # I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego rozpoczął się muzycznie.

Michał Gacka, który niedawno dołączył do grona pedagogicznego tej szkoły, zorganizował dla uczniów pierwszych klas audycję muzyczną. Wraz ze swoimi synami, Kacprem, Karolem i Ignacym, przygotował krótki program muzyczny na instrumenty perkusyjne i fortepian.

W repertuarze znalazło się pięć fragmentów znanej kantaty scenicznej „Carmina Burana” Karla Orffa, a były to w kolejności- O Fortuna, Fortune plango vulnera, Circa mea pectora, In trutina i i Tempus est Iucundum. W dalszej części koncertu do wspólnego muzykowania pan Michał Gacka zaprosił najpierw uczniów, potem nauczycielki. Tematem była improwizacja perkusyjna. Zadanie polegało na zainicjowaniu rytmu na dowolnym instrumencie, do którego zespół rozpoczynał improwizację perkusyjną.

Na końcu do zabawy włączyły się także panie dyrektor. Koncert i artyści zostali przyjęci entuzjastycznie. W planach jest organizacja kolejnych muzycznych spotkań z młodzieżą.

materiał: Justyna Michalska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 17 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)