Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 maja 2022

Niech moda na czytanie nie przeminie. Szereg zajęć w Trzeciewnicy

fot. pow.

fot. pow.

W ramach Tygodnia Bibliotek Filia w Trzeciewnicy zorganizowała dla uczniów klas 1-3 oraz przedszkola miejscowej szkoły zajęcia z animatorem.

Dobrą zabawę zapewniły Panie Blanka i Sylwia z „Nie pękaj” w Nakle. Przeprowadziły szereg zabaw integracyjnych w radosnej i luźnej atmosferze. Uczestnicy, oprócz zabaw tanecznych i sportowych, mieli okazję samodzielnie przygotować kolorowe slimy oraz spróbować swych sił w modelowaniu balonów. O tym, że się podobało świadczyły szerokie uśmiechy na twarzach.

Dla starszych dzieci z klas 6 i 7 przygotowano projekcję filmu „Rysowanie piaskiem na szkle” autorstwa Miriam Jasińskiej. Przedstawione w tej formie wiersze J. Słowackiego i J. Brzechwy a także sylwetki patronów obecnego roku na pewno na długo pozostaną w pamięci.

Mijający tydzień pokazuje, że moda na czytanie nie przemija, a książki nadal stanowią ważną część Waszego życia. Niechaj już tak pozostanie.

Materiał: Jolanta Dąbrowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)