Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

01 marca 2022

Nie żyje ks. kanonik Bogumił Stachowiak. Przez lata był związany z Paterkiem

fot. Fotogram - Jacek Tomasz

fot. Fotogram - Jacek Tomasz

Zmarł ks. kanonik Bogumił Stachowiak, emerytowany kapłan# diecezji bydgoskiej.

Syn Antoniego i Walerii z d. Sprenger, urodził się 7 marca 1947 roku w Skrzetuszewie. Święcenia diakonatu przyjął w gnieźnieńskiej katedrze 3 maja 1971 roku, a prezbiteratu 10 czerwca 1972 roku.

Pełnił posługę wikariusza w parafiach: św. Doroty w Rogowie, NMP z Góry Karmel i Matki Boskiej Ostrobramskiej w Bydgoszczy. Od 1987 do 2012 roku był pierwszym proboszczem i budowniczym wspólnoty Matki Bolesnej w Paterku.

Był kanonikiem gremialnym Kapituły Katedralnej Diecezji Bydgoskiej, wicedziekanem i dziekanem nakielskim, wizytatorem nauki religii.

Wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego Kapłana do świątyni w Paterku nastąpi, w niedzielę, 6 marca, o godz. 16.00. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Włodarczyka, rozpoczną się w poniedziałek, 7 marca, o godz. 11.00 w Paterku.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

Materiał: Diecezja Bydgoska

Oceń artykuł: 41 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 29 (31)

  przyjaciel psów, w dniu 01-03-2022 10:05:23 napisał:

  Był dobrym człowiekiem. Wybrał sobie taką drogę życia, ale człowiek super

  odpowiedz

  • 33 (33)

  Mieszaniec, w dniu 01-03-2022 10:26:43 napisał:

  Bardzo przykre…. Za wcześnie…Ksiądz Boguś przekazał nam wiele wartości. Umiał niezwykle przemawiać do serca. Okazywał ciepło, radość i współczucie cierpiącym. Zostanie na pewno w pamięci mieszkańców Paterka, dla którego Kościoła się bardzo poświęcił. Niech odpoczywa w pokoju. [*]

  odpowiedz

  • 33 (33)

  przyjaciel psów, w dniu 01-03-2022 11:23:56 napisał:

  Bardzo dobry, wspaniały człowiek.

  odpowiedz

  • 25 (29)

  Maria, w dniu 01-03-2022 12:13:55 napisał:

  Był dobrym człowiekiem.Znałam go jeszcze jako wikariusza z Bydgoszczy, dusza człowiek. Niech Ci w niebiesiech anioły zgotują godne miejsce. Spoczywaj w pokoju. Maria

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)