Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

30 stycznia 2023

Nakielska "drogówka” na trasach naszego powiatu. Ponad 50 wykroczeń

fot. powierzone

fot. powierzone

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili w miniony piątek działania pn. „Bezpieczny pieszy”. #Mundurowi zwracali uwagę na to, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych i jak do przepisów stosują się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

W miniony piątek (27.01.23) na powiatowych trasach policjanci nakielskiej „drogówki” prowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi bacznie obserwowali zachowanie zarówno kierowców, jak i pieszych.

W przypadku kierujących, szczególną uwagę zwracano na te wykroczenia, które najbardziej zagrażają bezpieczeństwu pieszych, tj. wyprzedzanie na przejściach lub bezpośrednio przed nimi, nieustąpienie pierwszeństwa na przejściach, nadmierna prędkość w miejscach wyznaczonych do przechodzenia przez jezdnię.

Obowiązujące przepisy prawa o ruchu drogowym wymagają także od pieszych odpowiedniego zachowania i ono także było sprawdzane podczas piątkowych działań przez mundurowych. Weryfikowano, czy piesi zgodnie z przepisami przechodzą w miejscach do tego wyznaczonych i czy ich zachowanie w rejonach przejść jest zgodne z przepisami. Co bardzo ważne, a o czym wielu pieszych nie pamięta, zabrania się im wchodzenia bezpośrednio przed jadący pojazd, również na przejściu dla pieszych.

Podczas piątkowych działań mundurowi ujawnili łącznie 52 wykroczenia, w tym 22 mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Sprawcami części z nich byli niestety sami piesi. Ci, którzy złamali przepisy ponieśli konsekwencje przewidziane prawem. 38 osób ukarano mandatami, 13 pouczono, a jedną sprawę rozstrzygnie sąd.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)