Dziś mamy 6 grudnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 października 2021

Najmłodsi odwiedzili nakielską komendę. Praca policjantów nie jest im obca

fot. pow.

fot. pow.

8 września przedszkolaki z „Donalda” odwiedziły# Komendę Powiatową Policji w Nakle nad Notecią. Pod bacznym okiem mł. asp. Zofii Wrzeszcz oraz mł. asp. Patryka Dutkiewicza poznały pracę funkcjonariuszy Policji oraz utrwaliły wiadomości na temat bezpieczeństwa na drodze.

Pokaz policyjnego umundurowania, oznakowanego radiowozu, to tylko niektóre z przygotowanych tego dnia atrakcji dla dzieci. Największym zainteresowaniem, cieszył się bowiem pokaz umiejętności psa policyjnego, który pomimo pełnionej na co dzień funkcji, okazał się wiernym przyjacielem swojego przewodnika. Całe spotkanie zakończyło się pogadanką na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych, zwracając szczególną uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych. Za poświęcony czas, pamiątkowe kolorowanki oraz odblaski, przedszkolaki odwdzięczyły się wręczonym upominkiem, serdecznym uśmiechem i piosenką.

Serdeczne podziękowania za pomoc w promowaniu zasad bezpieczeństwa wśród przedszkolaków z nadzieją na dalszą współpracę składa: Dyrektor przedszkola wraz z gronem pedagogicznym i wdzięcznymi przedszkolakami.

Materiał: I. Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)