Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

01 października 2022

Nadzwyczajne walne zebranie KŻR LOK. Lechosław Draeger nowym prezesem

fot. KP

fot. KP

Mł. chor. rez. Lechosław Draeger zostały wybrany prezesem# Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Nakle nad Notecią. Wybory przeprowadzono po rezygnacji dotychczasowego prezesa mjr rez. Jana Nowakowskiego.

W ostatni dzień września miało miejsce Nadzwyczajne Walne Zebranie członków Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią. Zebranie zwołano z powodu rezygnacji prezesa Klubu mjra rez. Jana Nowakowskiego. Klub liczy 122 członków (63 osób z sekcji motorowej, 55 osób z sekcji strzelecko – brydżowej oraz 4 członków honorowych). Na zebraniu obecnych było 67 członków – było więc kworum.

Na spotkanie przybyli również goście: burmistrz Nakła Sławomir Napierała, zastępca burmistrza Piotr Kalamon, przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej.

Na początku zebrania w poczet członków Klubu przyjęto Marcina Kornalewicza i Bartosza Mazurkiewicza.
Przewodniczącym zebrania został wybrany Zbigniew Boczan, a sekretarzem Mariusz Gratkowski. Ustępujący prezes Jan Nowakowski zdał sprawdzanie z działalności w okresie kadencji (od początku roku 2019). Podkreślił, iż z zamiarem rezygnacji nosił się od pewnego czasu, ale zdecydował o tym po zakończeniu obchodów 60-lecia Klubu. Podziękował władzom samorządowych i różnym instytucjom oraz osobom prywatnym za wsparcie. Członkowie klubu udzielili absolutorium ustępującemu prezesowi. Padł wniosek, aby Jan Nowakowski pozostał w składzie Zarządu, ale ten odmówił.

Przystąpiono do procedury wyboru nowego prezesa. Nowakowski zaproponował, aby kandydatem na prezesa był Lechosław Draeger. Tak też się stało. Więcej kandydatów nie zgłoszono. W tajnym głosowaniu Lechosław Draeger. uzyskał 100% poparcia. Nowy prezes podziękował za wybór. – Nie będę wprowadzał „rewolucyjnych zmian”, ale kontynuował dotychczasową pracę. Kolega Jan postawił nam poprzeczkę bardzo wysoko i będę dążył do tego, aby ten poziom utrzymać – podkreślił nowy prezes.

Następnie zwołano pierwsze posiedzeniu 9-osobowego Zarządu (wcześniej z pracy w Zarządzie zrezygnowali Mariusz Nowak i Marian Olszyński). Funkcje pozostawiono bez zmian:
prezes – Lechosław Draeger
wiceprezes – Jan Tomaszewski
wiceprezes – Grzegorz Trudziński
sekretarz – Mariusz Gratkowski
skarbnik – Kazimierz Klebs
Jacek Janikowski
Michał Krzoska
Czesław Nowakowski
Jarosław Odrobiński.

Jako, że nowy prezes ustąpił ze składu Komisji Rewizyjnej, to skład komisji uzupełniono. W głosowaniu jawnym wybrano ppor. rez. Krzysztofa Popczyńskiego. Komisja Rewizyjna ukonstytuowała się w składzie:
przewodniczący – Tomasz Pasieka
zastępca przewodniczącego – Dariusz Balcer
członek – Krzysztof Popczyński.
Na koniec zebrania Nowakowskiemu podziękował burmistrz Napierała oraz zaproszeni goście i członkowie zarządu. Gratulacje odebrał nowy prezes Draeger.

Oceń artykuł: 5 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (10)

  Zaskoczona, w dniu 01-10-2022 13:02:21 napisał:

  Nie wiedziałam, że tylu weteranów spod Lenino jest w Nakle.

  odpowiedz

  • 15 (17)

  Jozef , w dniu 01-10-2022 15:45:30 napisał:

  Zawsze jak oglądam zdjęcia z imprez LOK mam ubaw z bliźniaków. Tacy wojujący antykomuniści. Nawet pomnik na rynku niczym oko Saurona promieniuje czerwonym złem. Atu cyk pierś do medalu od towarzyszów. Naklo to jednak cyrk na kółkach

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Asy, w dniu 02-10-2022 08:05:59 napisał:

  Znowu wręczanie odznaczeń? Toć niedawno było wręczanie na przystani. Kurde oni dają sobie więcej medali niż całe wojsko polskie w dekadę.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  antykomuch, w dniu 03-10-2022 00:15:53 napisał:

  komuch na komuch

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)