Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

01 października 2022

Nadzwyczajne walne zebranie KŻR LOK. Lechosław Draeger nowym prezesem

fot. KP

fot. KP

Mł. chor. rez. Lechosław Draeger zostały wybrany prezesem# Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Nakle nad Notecią. Wybory przeprowadzono po rezygnacji dotychczasowego prezesa mjr rez. Jana Nowakowskiego.

W ostatni dzień września miało miejsce Nadzwyczajne Walne Zebranie członków Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią. Zebranie zwołano z powodu rezygnacji prezesa Klubu mjra rez. Jana Nowakowskiego. Klub liczy 122 członków (63 osób z sekcji motorowej, 55 osób z sekcji strzelecko – brydżowej oraz 4 członków honorowych). Na zebraniu obecnych było 67 członków – było więc kworum.

Na spotkanie przybyli również goście: burmistrz Nakła Sławomir Napierała, zastępca burmistrza Piotr Kalamon, przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej.

Na początku zebrania w poczet członków Klubu przyjęto Marcina Kornalewicza i Bartosza Mazurkiewicza.
Przewodniczącym zebrania został wybrany Zbigniew Boczan, a sekretarzem Mariusz Gratkowski. Ustępujący prezes Jan Nowakowski zdał sprawdzanie z działalności w okresie kadencji (od początku roku 2019). Podkreślił, iż z zamiarem rezygnacji nosił się od pewnego czasu, ale zdecydował o tym po zakończeniu obchodów 60-lecia Klubu. Podziękował władzom samorządowych i różnym instytucjom oraz osobom prywatnym za wsparcie. Członkowie klubu udzielili absolutorium ustępującemu prezesowi. Padł wniosek, aby Jan Nowakowski pozostał w składzie Zarządu, ale ten odmówił.

Przystąpiono do procedury wyboru nowego prezesa. Nowakowski zaproponował, aby kandydatem na prezesa był Lechosław Draeger. Tak też się stało. Więcej kandydatów nie zgłoszono. W tajnym głosowaniu Lechosław Draeger. uzyskał 100% poparcia. Nowy prezes podziękował za wybór. – Nie będę wprowadzał „rewolucyjnych zmian”, ale kontynuował dotychczasową pracę. Kolega Jan postawił nam poprzeczkę bardzo wysoko i będę dążył do tego, aby ten poziom utrzymać – podkreślił nowy prezes.

Następnie zwołano pierwsze posiedzeniu 9-osobowego Zarządu (wcześniej z pracy w Zarządzie zrezygnowali Mariusz Nowak i Marian Olszyński). Funkcje pozostawiono bez zmian:
prezes – Lechosław Draeger
wiceprezes – Jan Tomaszewski
wiceprezes – Grzegorz Trudziński
sekretarz – Mariusz Gratkowski
skarbnik – Kazimierz Klebs
Jacek Janikowski
Michał Krzoska
Czesław Nowakowski
Jarosław Odrobiński.

Jako, że nowy prezes ustąpił ze składu Komisji Rewizyjnej, to skład komisji uzupełniono. W głosowaniu jawnym wybrano ppor. rez. Krzysztofa Popczyńskiego. Komisja Rewizyjna ukonstytuowała się w składzie:
przewodniczący – Tomasz Pasieka
zastępca przewodniczącego – Dariusz Balcer
członek – Krzysztof Popczyński.
Na koniec zebrania Nowakowskiemu podziękował burmistrz Napierała oraz zaproszeni goście i członkowie zarządu. Gratulacje odebrał nowy prezes Draeger.

Oceń artykuł: 7 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (10)

  Zaskoczona, w dniu 01-10-2022 13:02:21 napisał:

  Nie wiedziałam, że tylu weteranów spod Lenino jest w Nakle.

  odpowiedz

  • 15 (17)

  Jozef , w dniu 01-10-2022 15:45:30 napisał:

  Zawsze jak oglądam zdjęcia z imprez LOK mam ubaw z bliźniaków. Tacy wojujący antykomuniści. Nawet pomnik na rynku niczym oko Saurona promieniuje czerwonym złem. Atu cyk pierś do medalu od towarzyszów. Naklo to jednak cyrk na kółkach

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Asy, w dniu 02-10-2022 08:05:59 napisał:

  Znowu wręczanie odznaczeń? Toć niedawno było wręczanie na przystani. Kurde oni dają sobie więcej medali niż całe wojsko polskie w dekadę.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  antykomuch, w dniu 03-10-2022 00:15:53 napisał:

  komuch na komuch

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Metryczka dziecka A4
20PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)