Dziś mamy 26 września 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

27 maja 2023

Nabożeństwo majowe na „ Łokietku”. O oprawę zadbała orkiestra ZSŻŚ

fot. Bogdan Ślagowski

fot. Bogdan Ślagowski

27 maja 2023 roku tradycyjnie odbyło się# coroczne nabożeństwo majowe na statku szkolnym „Wł. Łokietek”, który zacumował u wybrzeża Noteci przy wylocie z ul. Hallera w Nakle nad Notecią.

Nabożeństwo majowe zorganizowała parafia pw. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią wraz z Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią. W mszy św. wzięła udział szkolna orkiestra ZSŻŚ z dyrygentem Zbigniewem Rydelskim. Uczestnicy nabożeństwa powitali figurę Matki Bożej która przepły-nęła szkolnym statkiem m/s „Wł. Łokietek”.

W homilii wygłoszonej ze statku ks. Michał Adamczyk przywołał obrazy z życia Matki Bożej. Podziękował również zebranym za udział w nabożeństwie. Pani Marzanna Gawrońska – Tercjak przedstawiła zebranym historię obchodów nabożeństw majowych i genezę ich obchodów. Na zakończenie uroczystości Kazimierz Toczko dyrektor ZSŻŚ w Nakle nad Notecią - zaprosił zebranych na następne nabożeństwo majowe w roku następnym.

Materiał: Bogdan Ślagowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 58 21

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Konkurs na najlepszą pracę magisterską. Zgłoszenia do 15 października

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 35. edycji konkursu# Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu polskiej polityki zagranicznej. Prace należy przesyłać do MSZ do 15 października. Na zwycięzcę – zdobywcę nagrody I stopnia czeka nagroda w wysokości ok. 13 tys. złotych i staż w centrali MSZ lub w placówce zagranicznej.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)