Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2022

Na ulicach pojawi się więcej policjantów. Przygotowali rady dla wolontariuszy

Już po raz 30 policjanci będą czuwali nad# bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy i tych wszystkich, którzy wspierają WOŚP. Na ulicach pojawi się więcej policjantów. Przypominamy o tym, że w przypadku gdy będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji mundurowych, alarmujmy ich, dzwoniąc pod alarmowy numer telefonu 112.

Już od wielu lat, na początku stycznia policjanci przygotowują się do zabezpieczenia Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Policjanci nawiązali kontakt z organizatorem tegorocznego finału w celu ustalenia zasad współpracy oraz kierunków działań mających zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom oraz kwestującym wolontariuszom. Ponadto mundurowi są w stałym kontakcie z organizatorem 30 Finału WOŚP, z którym na bieżąco wymieniane są informacje mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo uczestników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pamiętajmy, że:

 • Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator imienny ze zdjęciem, który musi zawierać m.in. numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątkę Fundacji oraz kod QR. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
 • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu;
 • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
 • Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy o kontakt z Policją na numer telefonu alarmowego 112.
 • Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób kwestujących.

Porady dla wolontariuszy:

 • Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony, głównych ciągach komunikacyjnych; miejscach dobrze oświetlonych miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.
 • Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach,
 • Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych.
 • Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.
 • Pamiętajcie również o stosowaniu się do obowiązujących obostrzeń i zaleceń związanych z przeciwdziałaniem Covid19, szczególnie o zakładaniu maseczek w sklepach, galeriach oraz innych obiektach użyteczności publicznej.
 • Jeżeli będziecie tego potrzebowali, zwracajcie się o pomoc do Policji - numer telefonu alarmowego 112.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

Materiał: policja.gov.pl/red. 

Oceń artykuł: 10 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (17)

  Oczy szeroko otwarte, w dniu 28-01-2022 22:39:31 napisał:

  I znowu publiczne pieniądze wydane na zbieraninę J.O. z której połowa środków prze różne firmy tj złoty melon, mrówka całą itp zostanie w rękach p.Owsiak. Koszty organizacji i utrzymania sztabów pokryje podatnik czy chce czy nie. Tak więc proszę nie pisać o oświadczeniu że zrzekam się leczenia sprzętem WOŚP, bo nawet jeśli nie wrzucę do puszki to i tak dokładam do tego interesu. Swoją drogą ciekawe czy szkoły i inne instytucje włączyły by się w inne akcje tak bezinteresownie. Jedyne co jest dobre w tym roku to hasło. " Przejrzyjcie na oczy" i zobaczcie gdzie tak naprawdę trafiają Wasze pieniądze.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 4 (12)

  se mła, w dniu 29-01-2022 19:42:49 napisał:

  Wspaniała inicjatywa, gramy z WOŚP

  odpowiedz

  • 4 (6)

  jola, w dniu 29-01-2022 21:39:08 napisał:

  wspaniała inicjatywy gramy dla dzieci a nie Owsika jurka i jego rodziny tak czy siak każdy z podatników zapłaci za tą orkiestrę w tym roku nie rzucę ani grosza nie na jego chamskie spędy

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Czytelnik, w dniu 30-01-2022 10:34:01 napisał:

  Wole wydać 100 zł na orkiestrę jeśli by nawet z tego tylko 50 zł trafiło na sprzęty dla dzieci. Stykam się z służbą zdrowia i widzę jakie tam są braki. Rząd ma to gdzieś. Lepiej wydawać kasę na projekty rydzyka, 2 miliardy na TVPis czy też kancelarie premiera która potrzebuje rocznie 850 mln.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Margaryna Delma 500g maślana
3,39PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Filet z piersi kurczak
18,44PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)