Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2022

Mundurowi kontrolowali trzeźwość. Sprawdzono prawie 670 kierowców

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Trzeźwość 669 kierowców skontrolowali wczoraj policjanci powiatu # nakielskiego, prowadząc na trasach działania „Trzeźwy kierujący”. Zatrzymano jedną osobę, która wsiadła "za kółko" w stanie po użyciu alkoholu.

Wczoraj (16.08.22) od wczesnych godzin rannych policjanci powiatu nakielskiego prowadzili na trasach działania „Trzeźwy kierujący”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu kierujących, którzy pijani wsiadają „za kółko”, powodując zagrożenie na innych użytkowników dróg.

Prócz mundurowych „drogówki”, trzeźwość kierujących sprawdzali też dzielnicowi i patrolowcy. Skontrolowano łącznie 669 kierowców, ujawniając jedną osobę, która ruszyła w trasę w stanie po użyciu alkoholu.

Działania tego typu będą kontynuowane, a policjanci przypominają, że w komisariatach na terenie powiatu, jak i w samej komendzie powiatowej w Nakle istnieje nieodpłatna możliwość sprawdzenia stanu trzeźwości. Każdy, kto planuje usiąść za kierownicę, a nie jest do końca pewny, czy jest trzeźwy może podjeść do jednostki i dla pewności skontrolować swój stan.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)