Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

10 maja 2022

Mistrzostwa gminy w piłce nożnej. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły

fot. Marcin Jankowski

fot. Marcin Jankowski

9 maja na boisku „Orlik” Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr# 3 w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło w kategorii Igrzysk Dzieci (2009-2010) w Piłce Nożnej Dziewcząt.

W rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej zespoły składają się z max dwunastu zawodniczek. Podczas gry pięć zawodniczek w polu plus bramkarka. Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN z małymi uproszczeniami, jak np.: gra bez spalonego, zmiany hokejowe. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły. Nakielskie podstawówki nr 2, 3 i 4 oraz Szkoła Podstawowa z Paterka. Zawody rozegrano systemem pucharowym. Po przeprowadzonym losowaniu kolejność spotkań była następująca:

Mecz 1

SP nr 2 w Nakle – ZS-P nr 4 w Nakle - 0 : 1

Mecz 2

ZS-P nr 3 w Nakle – ZS-P nr 4 w Paterku - 7 : 1

Mecz o III miejsce:

SP nr 2 w Nakle – ZS-P w Paterku - 3 : 3   

Mecz o I miejsce:

ZS-P nr 3 w Nakle – ZS-P nr 4 w Nakle - 1 : 4

Ostateczna kolejność:                                                                       

1. miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Nakle nad Notecią

2. miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią

3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią

3. miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Paterku

Zwycięski zespół zagrał w składzie: Maja Dubkowska, Eliza Kakuszke, Olga Mańkowska, Lena Mazur, Weronika Mycek, Zuzanna Okpisz, Karolina Szcześniak, Alicja Urbańska, Julia Zmudzińska, Zofia Zwolińska, opiekunem zespołu jest pani Bogusława Kopras.

Organizatorem zawodów była spółka Nakielski Sport w Nakle. Zwycięski zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar a pozostałe drużyny dyplomy. Zespół dziewcząt z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle będzie reprezentował naszą gminę w ćwierćfinale wojewódzkim, który odbędzie się 23 maja w Bydgoszczy.

Materiał: Marcin Jankowski - Nakielski Sport

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 55 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)