Dziś mamy 2 grudnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

24 września 2022

Mistrz Polski w ZK w Potulicach. Złoto dla st.sierż.sztab. Pawła Marcinkowskiego

fot. kpt. Agata Zmarlik-Kufel, st.sierż.sztab. Paweł Marcinkowski

fot. kpt. Agata Zmarlik-Kufel, st.sierż.sztab. Paweł Marcinkowski

St.sierż.sztab. Paweł Marcinkowski zdobył pierwsze miejsce# w X Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Badmintonie, które odbywały się w miniony weekend w Suchedniowie.

Cel turnieju
Organizatorem zmagań był Świętokrzyski Związek Badmintona. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych gry pojedynczej (I kat. do 30 lat, II kat. 30+, III kat. 35+, IV kat 40+, V kat. 50+) oraz gry podwójnej i mieszanej (I kat. do 35 lat, II kat. 35+, III kat. 45+). Celem turnieju było przede wszystkim wyłonienie Mistrzów Polski Służb Mundurowych w Badmintonie w 2022 r., ale również wspieranie inicjatyw na rzecz podnoszenia sprawności fizycznej w środowisku służb mundurowych, popularyzacja badmintona oraz promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Mistrz
St.sierż.sztab. Paweł Marcinkowski jest funkcjonariuszem Zakładu Karnego w Potulicach od 17 lat. Swoją służbę pełni w dziale kwatermistrzowskim. Od kilkunastu lat przysparza swoim przełożonym wiele powodów do dumy w związku ze swoją pasją. Niejednokrotnie zarażał nią innych funkcjonariuszy. Od dłuższego czasu Paweł zdobywa najwyższe tytułu mistrzowskie w rozmaitych turniejach badmintonowych, rozpowszechniając pozytywny wizerunek Służby Więziennej. Czas wolny niemal w całości poświęca na treningi i doskonalenie kondycji, co przekłada się na jego mistrzowskie wyniki.

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu najwyższego podium podczas przyszłych zawodów oraz determinacji w czasie treningów.

Materiał: kpt. Agata Zmarlik-Kufel

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)