Dziś mamy 26 września 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

15 maja 2023

Miłe odwiedziny. Na dzieci czekały zadania, bajka i słodkości

fot. powierzone

fot. powierzone

15 maja zakończyliśmy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, pod hasłem #"Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”.

Pszczółki i Biedronki z Przedszkola nr 2, a także Misiaczki i Jeżyki z Przedszkola „Wesoła Piątka” odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą. Oczywiście czekała na nich pani bibliotekarka z bajeczką, z zadaniami do wykonania oraz ze słodkościami. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o małym Fenku, który wybrał się ze swoją grupą i Panią Pandą do Biblioteki w Słonecznej Krainie. Następnie przedszkolaki dowiedziały się, kiedy powstał zawód bibliotekarza, kto może pracować na tym stanowisku, a także obejrzały zdjęcia najpiękniejszych bibliotek na świecie. Dzieci stwierdziły, że najpiękniejsza dla nich jest Biblioteka Dziecięca, do której często przychodzą. To było bardzo miłe. Przedszkolaki otrzymały zadanie do wykonania. W nocy niegrzeczne chochliki pomieszały książki w czytelni, zrobiły bałagan na półkach w dziale dziecięcym oraz nabroiły w alfabecie. Pszczółki, Biedronki, Misiaczki i Jeżyki zakasały rękawy i zrobiły porządek. Okazało się, że świetnie znają alfabet, doskonale orientują się w ułożeniu książek na półkach, a także wiedzą jak wyglądają atlasy, słowniki, encyklopedie, co to są książki przyrodnicze, historyczne i kucharskie. Na zakończenie dzieci wykonały laurki dla pani bibliotekarki oraz piękne kolorowe zakładki. Chętne przedszkolaki mogły zapozować do zdjęcia z hasłami typu: Biblioteka Dziecięca jest super, Pani Ania jest the best, Kocham książki, itp. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkości.

To były bardzo miłe spotkania. Serdecznie dziękujemy za odśpiewane „Sto lat”, okrzyki „Hip, hip hura” na cześć biblioteki, za tańce, piosenki, piękne laurki.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Konkurs na najlepszą pracę magisterską. Zgłoszenia do 15 października

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 35. edycji konkursu# Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu polskiej polityki zagranicznej. Prace należy przesyłać do MSZ do 15 października. Na zwycięzcę – zdobywcę nagrody I stopnia czeka nagroda w wysokości ok. 13 tys. złotych i staż w centrali MSZ lub w placówce zagranicznej.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)