Mieszkańcy omówili bieżące sprawy. Zebranie kolejnego samorządu

fot. MM
21 marca w murach Szkoły Podstawowej # nr 2 w Nakle zorganizowano zebranie Samorządu Mieszkańców nr 2, do którego przynależą takie ulice jak Bydgoska, Dworcowa, Pocztowa i ks. P. Skargi.
Zebranie rozpoczęła przewodnicząca SM nr 2 w Nakle Krystyna Górniak, która na wstępie odczytała sprawozdanie ze swojej działalności w minionym roku. Niestety, ale w zebraniu nie uczestniczył żaden z nakielskich włodarzy. Wzięli w nim natomiast udział: nakielski radny Antoni Żygowski, radny powiatowy Jarosław Warmke oraz dzielnicowi - asp. Patryk Dutkiewicz oraz asp. Dawid Sobieszczyk.
Podczas zebrania mieszkańcy omówili bieżące sprawy dotyczące ulic przynależnych do Samorządu Mieszkańców nr 2, a także zawnioskowali m.in. o przycinkę niektórych drzew oraz postawienie nowych ławek - chociażby na odcinku ścieżki pieszo-rowerowej zaczynającego się od ul. Noteckiej do ronda w kierunku Występu. Mieszkańcy wskazali również na wymagające remontu drogi, a także na mocno zaniedbany teren parkingu przy nakielskim urzędzie miejskim, który ich zdaniem powinien stanowić swego rodzaju wizytówkę Nakła.
Galeria









Czytaj również
- Święcenie pokarmów w nakielskiej farze. Wierni kultywują piękną tradycję
- Pamiątki po nakielskim PCK. Przekazano do nakielskiego muzeum
- Piękny jubileusz. Pani Michalina świętuje 100. urodziny
- Święcenie pokarmów. Wierni tłumnie gromadzili się w świątyni
- Wierni przybyli z koszykami do kościoła. Święconka w parafii św. Stanisława
Dodaj komentarz
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Tereska, w dniu 25-03-2025 20:24:48 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!