Dziś mamy 30 kwietnia 2025, środa, imieniny obchodzą:

20 marca 2025

Mieszkańcy Paterka na zebraniu. Nie brakowało tematów do rozmów

fot. MM

fot. MM

18 marca w Wiejskim Domu Kultury w Paterku zorganizowano #sołeckie zebranie sprawozdawcze. Uczestniczyło w nim 44 mieszkańców, którzy poruszyli całkiem sporo tematów.

Zebranie rozpoczęła sołtys Paterka Irena Gonia, witając zarówno mieszkańców, jak i zaproszonych gości, m.in. sekretarza gminy Krzysztofa Kopiszkę, nakielskich radnych w osobach Anny Karolczak, Barbary Malikowskiej i Antoniego Żygowskiego oraz dzielnicowych - asp. Dawida Sobieszczyka i mł. asp. Ewę Kołodziej-Rotkiewicz. Po odczytaniu sprawozdania sołtysa, głos zabierali przybyli na zebranie mieszkańcy Paterka, którzy na wstępie wyrazili swoje niezadowolenie z powodu nieobecności prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Westalka" Krzysztofa Mikietyńskiego. Ten jednak wcześniej usprawiedliwił swoją nieobecność, nie mniej jednak z uwagi na potrzebę omówienia wielu spraw dotyczących chociażby ogrzewania mieszkań czy stanu dróg należących do spółdzielni - mieszkańcy zawnioskowali o zwołanie odrębnego spotkania, w którym uczestniczyć mają zarówno prezes SM "Westalka", jak i mieszkańcy oraz przedstawiciele nakielskiej gminy.

Jeśli chodzi o poruszane przez mieszkańców tematy, to część osób zgłaszało problemy związane z kanalizacją, przez co regularnie zalewane są piwnice poszczególnych posesji. Mieszkańcy zwrócili uwagę na fakt, że w Paterku, który jest największą wsią w gminie Nakło - od dawna nie zrealizowano żadnej większej inwestycji drogowej, dlatego pytali o najbliższe plany remontowe dróg na terenie gminy Nakło. Jak się okazało, jedyną drogą, która w tym roku zostanie wyremontowana w całej gminie, to ul. Narcyzowa w Nakle. Ponadto mieszkańcy pytali o możliwości postawienia nowych lamp na terenie sołectwa, a także zwrócili uwagę na fakt, że kierowcy często przejeżdżają na czerwonym świetle na ul. Kcyńskiej, zamiast zgodnie z przepisami ruchu drogowego - zatrzymywać się. Pytano też o kwestię budowy kompleksu boisk bądź orlika w Paterku. Mieszkańcy z zazdrością spoglądali na plany gminy w tym zakresie, które uwzględniają chociażby modernizację miejskich orlików czy budowy nowych obiektów w Potulicach i Ślesinie.

Wśród innych poruszanych spraw mieszkańcy pytali o to, co dalej z budynkiem po dawnym przedszkolu w Paterku, jednakże przedstawiciele nakielskiego magistratu nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie w sposób jednoznaczny. Jak poinformował Krzysztof Kopiszka - obecnie gmina zmaga się na drodze sądowej z ubezpieczycielem obiektu, który nie chce wypłacić gminie należnego jej odszkodowania z tytułu pożaru budynku, do którego doszło pod koniec 2023 roku. Ponadto uczestnicy zebrania zaproponowali włodarzom pochylenie się nad postawieniem większej ilości koszy na śmieci na terenie sołectwa, jak i również pytali o aktualny stan Nadnoteckiego Parku Przemysłowego - konkretnie w zakresie firm, które mają tam rozpocząć swoją działalność. Mieszkańcy wzięli także udział w głosowaniu nad zaopiniowaniem wniosku jednego z inwestorów, który nosi się z zamiarem budowy turbiny wiatrowej w obrębie sołectwa Wieszki. Spośród 44 mieszkańców, za wyrażeniem zgody na realizację takiej inwestycji zagłosowało 15 mieszkańców, 10 było przeciw, a 19 osób wstrzymało się od głosu.

Oceń artykuł: 19 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

    • 15 (35)

    Paterczok, w dniu 20-03-2025 13:44:57 napisał:

    Konkretnie to pytają może w celu zaraz uruchomienia protestu przeciwko powstaniu czegokolwiek. A krzykaczki od "nie dla ubojni"były?

    odpowiedz

    • 3 (19)

    xc, w dniu 20-03-2025 14:38:04 napisał:

    Paterek stan umysłu...boiska się zachciewa może jeszcze amfiteatru by chcieli zamiast w Nakle to u Paterczoków

    odpowiedz

    • 6 (22)

    Stary człowiek a może, w dniu 20-03-2025 15:30:30 napisał:

    Przestańcie przy każdym możliwym artykule prowadzić takie go*noburze. Ewentualnie spotkajcie się i wytłumaczcie sobie na żywo wszystkie kwestie, a nie tylko znad klawiatury wszyscy pyskaci. Gorzej niż dzieci w podstawówce

    odpowiedz

    • 2 (12)

    Były mieszkaniec, w dniu 20-03-2025 16:35:13 napisał:

    Mieszkania od Makrum za darmo,może mieszkańcy dołożą się do naprawy kanalizy,są w Europie ulice gdzie nie ma koszy i śmieci.Przecież mażna tak żyć,higiena,ład to rzecz bardzo ważna,mam zdjęcia z czasów, gdy mieszkania przekazało makrum,wstyd i mogiła,takie były ściany na korytarzach.

    odpowiedz

    • 0 (16)

    Mieszkanka, w dniu 20-03-2025 18:22:09 napisał:

    Nic konkretnego na tym zebraniu szkoda czasu Pani sołtys do zmiany//////////////

    odpowiedz

    • 5 (15)

    Czytelnik , w dniu 20-03-2025 18:58:22 napisał:

    A czy powstaną większe sklepy w Paterku?

    odpowiedz

    • 3 (11)

    Krzykaczki, w dniu 20-03-2025 20:16:17 napisał:

    Nie bo nie. Bo zablokujemy. Stop sklepom

    odpowiedz

    • 2 (10)

    Tylko nr 10 , w dniu 20-03-2025 21:16:12 napisał:

    Gdzie jest Messi z Paterka????

    odpowiedz

    • 4 (14)

    Cna , w dniu 20-03-2025 22:39:09 napisał:

    paterek to inny stan świadomości nawet Skiba poległ a teraz zęby w ściane

    odpowiedz

    • 2 (10)

    Burmiszcz, w dniu 20-03-2025 23:24:14 napisał:

    Nie będzie niczego. Macie amfiteatr za 70 baniek i się cieszta!

    odpowiedz

    • 3 (13)

    bezpartyjny, w dniu 21-03-2025 05:02:32 napisał:

    nie ma elity gdzie za łapówki wszystko blokowali układami partyjnymi jak komuchy ,a teraz w Paterku budowa Biedronki i Dino ruszyła można w porozumieniu , jedności i zgodzie coś zrobić -można =a nie wykrzykiwać na innych że hołota i inne obraźliwe słowa a w kościele jakich pobożnych udają

    odpowiedz

    • 9 (21)

    Mundek, w dniu 21-03-2025 06:22:05 napisał:

    A byłaby ubojnia..ludzie mieliby robotę. a tera pytają czy coś będzie? Leczta sie. Pytajta te baby co tak papy darły

    odpowiedz

    • 4 (14)

    Czaja, w dniu 21-03-2025 08:34:13 napisał:

    Nie dla paterka !

    odpowiedz

    • 3 (13)

    Ciumcia, w dniu 21-03-2025 09:40:36 napisał:

    @Mundek-braki w wykształceniu są jak braki w uzębieniu-są niewidoczne dopóki gęby nie otworzysz.

    odpowiedz

    • 2 (10)

    Pitek, w dniu 22-03-2025 12:36:43 napisał:

    Napierała boisz się mieszkańców w Paterka ? Mamy taczke przygotowaną.To samo dotyczy Prezesa WestalkiGdzie jest protokół zakupu mieszkań po byłej czerwonej szkole .Na jakiej podstawie prezes wynajmuje mieszkania?Miłowski też maczał ręce.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Zadaj pytanie
40PLN
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)