Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

30 września 2023

Mieszkańcy Olszewki na zebraniu. Fundusz wsi podzielony

fot. MM

fot. MM

Mieszkańcy Olszewki spotkali się #niedawno, aby podzielić pieniądze z funduszu sołeckiego przeznaczone dla tego sołectwa w przyszłym roku.

W dniu 22 sierpnia w Olszewce odbyło się spotkanie z mieszkańcami sołectwa Olszewka. Wzięło z nim udział 30 mieszkańców. Głównym tematem był oczywiście podział funduszu sołeckiego na 2024 rok. Sołtys Ryszard Kubiak wraz z radą sołecką zaproponowali, aby pieniądze z funduszu sołeckiego zostały przekazane na cztery zadania. Olszewka ma do dyspozycji na przyszły rok niecałe 44 tys. zł. Obecni na zebraniu mieszkańcy jednogłośnie przystali na propozycję sołtysa oraz rady sołeckiej i przyjęli zaproponowany podział pieniędzy. Zdecydowano, że najwięcej, bo 34 tys. zł ma zostać przeznaczone na wykup działki pod budowę świetlicy wiejskiej. – Nie znamy jeszcze lokalizacji – poinformował sołtys Ryszard Kubiak. Na utrzymanie zieleni oraz jej zakup planowane jest ponad 6 tys. zł. Do dyspozycji mieszkańców w przyszłym roku, na zadania związane z upowszechnianiem kultury zaplanowano kwotę 3,5 tys. zł.

Wniosek o lampę i drogę

Spotkanie było okazją do poruszenia ważnych dla mieszkańców spraw. Zgłosili oni potrzebę postawienia lampy przed posesją nr 5 oraz remontu drogi przebiegającej obok tej posesji. Zdecydowano, że te przedsięwzięcia zostaną złożone w formie wniosków do budżetu gminy na przyszły rok. Ważną sprawą dla mieszkańców Olszewki jest poprawa stanu drogi powiatowej, która przebiega przez tę miejscowość. – Zrezygnowaliśmy z informowania o konieczności remontu drogi powiatowej Zabartowo - Nakło, co robimy od 7 lat. Obecna na zebraniu radna powiatowa Rozalia Wencel poinformowała, że starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie do remontu tej drogi na odcinku od obwodnicy do Dębowa przez Olszewkę z rządowego programu. Dopytałem i taki wniosek jest złożony do urzędu marszałkowskiego – przekazał sołtys Kubiak. Czy powiat otrzyma dofinansowanie i wyremontuje w końcu tę drogę w ramach ósmej edycji rządowego programu Polski Ład, okaże się po ogłoszeniu wyników naboru.

Źródło:  

Oceń artykuł: 8 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (14)

  Jareeek, w dniu 30-09-2023 18:53:04 napisał:

  kubiok wygląda jak menel lol

  odpowiedz

  • 2 (12)

  Knab, w dniu 30-09-2023 19:21:06 napisał:

  To nie aparycja świadczy o wartości człowieka Jareeek.

  odpowiedz

  • -2 (10)

  Roman, w dniu 30-09-2023 22:25:27 napisał:

  Na zabraniu?z pedalem ktory maluje sobie usta?olszewka....dajcie spokoj...

  odpowiedz

  • 1 (11)

  Adek, w dniu 01-10-2023 00:06:31 napisał:

  Ta wioska i tak upada wymiera młodzi uciekają wyjeżdżaj tu nie ma nic nawet komunikacji nie ma jak dojechać do pracy lekarza itp emeryci nie długo tez wygina dla kogo ma być ta świetlica.

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Alfons, w dniu 01-10-2023 15:16:46 napisał:

  Jaki sołtys taka wioska

  odpowiedz

  • 0 (10)

  Krzyś , w dniu 01-10-2023 18:16:48 napisał:

  Miałem przyjemność być uczniem Pana Ryszarda w sp nr 1. Bardzo miło wspominam te czasy. Wspaniały pedagog do dzisiaj pamiętam Jego słowa a było to 40 lat temu. Pozdrawiam.

  odpowiedz

  • 3 (7)

  krajan, w dniu 01-10-2023 21:52:16 napisał:

  A kiedy chodnik do Nakła,będzie bezpieczniej niż pieszo

  odpowiedz

  • -3 (9)

  Nowak, w dniu 02-10-2023 09:43:40 napisał:

  No tak trzeba wybudować kolejną świetlicę w powiecie, paliwo drogie a samochodów u olszewskiego przedsiębiorcy m. żołędzia przybywa. Przydałoby się coś znowu zarobić z barczystym. Po 15 października przyjrzymy się tym razem tej bajkowej postaci Patryka Rozgwiazdy. Leszek K. skazany? Co z koronowska Skarbonka? Masz szanse na DPK, powiedz prawdę. Garand profesjonalna broń. Delta Optica doskonała optyką, znajdę Was nawet w nocy. Swag detaling, super kosmetyki samochodowe. Nadeszła godzina ciężkiej próby.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)