Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

24 października 2021

Międzynarodowy Dzień Mediacji. Uczniowie odwiedzili nakielski sąd

fot. pow.

fot. pow.

W środę 20.10.2021 r. moja klasa - III prawnicza# wraz z wychowawczynią Panią Profesor Katarzyną Łapińską udała się do Sądu Rejonowego w Nakle nad Notecią w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia oraz Tygodnia Mediacji.

Na początku spotkania przywitał nas Prezes Sądu Rejonowego w Nakle nad Notecią – Sędzia Bartosz Łapiński. Następnie prowadzenie warsztatów rozpoczął Sędzia Radosław Trzeciak, który wyjaśnił, na czym polega mediacja, jakie są jej funkcje i cele oraz w jakich kategoriach spraw można z niej korzystać.

Drugą część spotkania poprowadziła Pani Monika Grzegorek – mediator i radca prawny. Opowiedziała o pracy mediatora oraz przedstawiła kilka ważnych zasad dotyczących mediacji. Pani Mecenas wskazała korzyści, jakie daje ten rodzaj pozasądowego rozwiązywania sporów. Pani Mediator przedstawiła różne, a zarazem ciekawe przykłady mediacji pochodzące z jej własnej praktyki. Dzięki przygotowanym przez Radcę Prawnego Monikę Grzegorek kazusom, mogliśmy poczuć się jak mediatorzy, albowiem sami podjęliśmy próbę rozwiązania przedstawionych sytuacji.
Na koniec spotkania Pani Monika Grzegorek opowiedziała nam o swojej drodze zawodowej zarówno w kierunku radcy prawnego, jak i mediatora.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Prezesowi SR w Nakle, Pani asystent - Magdalenie Paprzyckiej za zorganizowanie nam Dnia Mediacji w Sądzie, a sędziemu Radosławowi Trzeciakowi oraz Pani Mediator Monice Grzegorek za poświęcony czas i bardzo ciekawe spotkanie, które niewątpliwe przyda się nam - przyszłym prawnikom.

Materiał: Natalia Anioł / III prawnicza

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)