Lutowe spotkanie DKK. Tematem dyskusji "Wielka samotność"

fot. PiMBP w Nakle
Tematem rozmów podczas lutowego spotkania #Dyskusyjnego Klubu Książki w Nakle nad Notecią była powieść pt."Wielka samotność" autorstwa Kristin Hannah.
Hannah to amerykańska pisarka, której powieści często plasują się na listach bestsellerów, takich jak New York Times. Autorka jest mistrzynią w tworzeniu złożonych, realistycznych postaci i poruszających rodzinnych sag, a dzięki swojej zdolności do przekazywania emocji poprzez słowo pisane, zyskała międzynarodowe uznanie i lojalne grono czytelników.
Akcja książki rozgrywa się na Alasce, w latach 70. XX wieku i śledzi losy rodziny Allbrightów. Ojciec Ern, weteran wojny wietnamskiej, cierpiący na zespół stresu pourazowego, przenosi swoją rodzinę do odległej chaty, wierząc, że odizolowane życie w dziczy pozwoli mu uporać się z demonami przeszłości. Jego żona Cora, oraz córka Leni, wkraczają w świat, który jest zarówno przepiękny, jak i niezwykle wymagający, gdzie każdy dzień jest walką o przetrwanie. Postacie są wyraziście nakreślone,
z Erntem jako tragicznie skomplikowaną postacią, Corą, która w miłości do męża często przekracza granice własnego bezpieczeństwa i Leni, która staje się symbolem siły i nadziei. "Wielka samotność" to historia o miłości, przebaczeniu i przetrwaniu, która zmusza do refleksji nad tym co w życiu najważniejsze.
Na uwagę zasługuje też sposób w jaki Kristin opisuje piękno surowego krajobrazu Alaski, czyniąc je niemal odrębnym bohaterem. Czytając, możemy wręcz poczuć mroźne powietrze na swojej skórze i usłyszeć wiatr świszczący między drzewami.
Jeśli szukacie powieści, która jest jednocześnie pięknym literackim obrazem, jak i głęboko poruszającym dramatem rodzinnym, "Wielka samotność" będzie świetnym wyborem.
Materiał: Małgorzata Kaluska / PiMBP w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)